Slovensko slávi Národný deň tiesňového volania 112

Bratislava 1. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Vladimír Benko/MV SR)

Národný deň tiesňového volania 112 pripadá každoročne na prvý decembrový deň

Slovensko je jediným členským štátom EÚ, v ktorom sa oslavuje tento deň 1. decembra a tento rok to bude prostredníctvom výtvarno-súťažného projektu Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany na tému Záchranár civilnej ochrany – môj kamarát. TASR o tom informovala Michaela Paulenová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR.

lIustračné fotolIustračné foto

Ide o 4. ročník výtvarnej súťaže, ktorý sa rezortu vnútra podarilo implementovať do všetkých okresov Slovenska. “Tento rok sa zapojilo všetkých 72 okresných úradov a v rámci celého Slovenska bolo prihlásených takmer 5700 prác, čo svedčí o atraktívnosti témy,” povedala Paulenová.

Poslaním súťaže je osveta civilnej ochrany a jej prepojenie s jednotným európskym číslom tiesňového volania 112 vo vzťahu k verejnosti prostredníctvom zapojenia detí materských, základných, základných umeleckých či špeciálnych škôl a detských domovov.

Pri príležitosti Národného dňa 112 sa uskutoční vyhodnotenie 4. ročníka výtvarnej súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany. Národné kolo súťaže a výber tých najlepších prác sa bude konať 22. marca 2017 v Bytči pod záštitou ministerstva vnútra.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.