Slovensko navštívi tajomník Komisie Svätej stolice pre vzťahy so židmi

Bratislava 17. októbra 2017 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)

Na Slovensko pricestuje vo štvrtok 19. októbra 2017 Dr. Norbert Homann SDB, ktorý pôsobí ako tajomník Komisie Svätej stolice pre náboženské vzťahy so židmi. Táto komisia pod vedením kardinála Kurta Kocha, predsedu Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov, je zodpovedná za židovsko-katolícke vzťahy. Pricestuje na pozvanie dekana Teologickej fakulty (TF) Trnavskej univerzity (TU) doc. Miloša Lichnera, aby otvoril projekt Židovsko-kresťanských štúdií. 
Dr. Norbert Homann SDB

“V programe je prijatie u predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského, prehliadka Katedrály sv. Martina v Bratislavea, návšteva Saleziánov don Bosca a prednáška na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave, kde vystúpi vo štvrtok o 18:00 h v rámci projektu Židovsko-kresťanských štúdií na tému Nedávny vývin v židovsko-katolíckom dialógu,” hovorý výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský.
Norbert Hofmann ja katolícky kňaz – salezián vysvätený v roku 1990. Je odborníkom na apokryfnú literatúru, absolvoval štúdia biblistiky na Pontifikálnom biblickom inštitúte a Gregoriánskej univerzite v Ríme. Tajomníkom Komisie Svätej stolice pre náboženské vzťahy so židmi je od roku 2002.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.