Bratislava 10. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)
 
Slovensko sa v týchto dňoch prezentuje na veľtrhu cestovného ruchu ITB Berlín. Lákadlá slovenského turizmu predstavuje pre viac ako 170.000 návštevníkov veľtrhu v dňoch od 7. do 11. marca.

Ilustračné foto

“Aktuálny vývoj trendov v cestovaní vytvára pre Slovensko priaznivé podmienky pre rast návštevnosti. Avšak v silne konkurenčnom prostredí to nestačí a je potrebné vyvíjať maximálne úsilie všetkých zainteresovaných subjektov a inštitúcií pôsobiacich v oblasti turizmu na Slovensku,” priblížil generálny riaditeľ Sekcie cestovného ruchu Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Zoltán Kovács. Práve rezort dopravy zrealizoval národnú expozíciu na veľtrhu.
Nemecko pritom podľa ministerstva dlhodobo patrí k prioritným zdrojovým trhom cestovného ruchu Slovenska. “V roku 2017 pricestovalo na Slovensko takmer 193.000 nemeckých turistov. Táto návštevnosť radí Nemecko na tretie miesto v rebríčku krajín, ktorých obyvatelia k nám zavítali,” priblížila hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká. Počet nemeckých turistov na Slovensku sa tak v roku 2017 oproti roku 2016 zvýšil o 8 %.
Možnosť prezentácie na veľtrhu v Berlíne tento rok využilo podľa ministerstva 11 slovenských subjektov cestovného ruchu. “Sú medzi nimi zástupcovia Bratislava Tourist Board, Turizmus regiónu Bratislava, Mesto Spišská Nová Ves, Kúpele Trenčianske Teplice a Turčianske Teplice a cestovné kancelárie, ktoré poskytujú dovolenkové pobyty na Slovensku,” vymenovala Ducká.
Návštevníkov tohto podujatia zaujímajú podľa jej slov v rámci slovenskej expozície najmä informácie týkajúce sa kúpeľných a relaxačných pobytov, pobytov na horách, ponuky kempingov, či kultúrnych a UNESCO pamiatok.
“Z turistických regiónov je najväčší dopyt po Vysokých Tatrách, regióne Spiš, Liptov, Orava alebo Podunajsko. Zo slovenských miest sa návštevníci zaujímajú najmä o Bratislavu, Košice, Levoču, Kežmarok, Banskú Štiavnicu, Kremnicu a Banskú Bystricu,” dodala hovorkyňa.
Svetový veľtrh ITB Berlín patrí podľa ministerstva medzi najvýznamnejšie na svete. Zúčastňuje sa ho vyše 10.000 vystavovateľov zo 184 krajín.
 
Príspevok Slovensko láka turistov na veľtrhu cestovného ruchu ITB Berlín zobrazený najskôr Hlavné správy.