Bratislava 14. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Všetci slovenskí vojaci, ktorí pôsobia v operácii Resolute Support v Afganistane, sú v poriadku. TASR to potvrdila hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková

Ilustračné foto

“Miesto, na ktoré vo štvrtok (13.4.) večer zhodili USA bombu s cieľom zasiahnuť pozície Islamského štátu (IS), bolo v inej oblasti krajiny, ako pôsobia príslušníci Ozbrojených síl SR,” vysvetlila Capáková.

Americké lietadlo zhodilo bombu GBU-43 (Massive Ordnance Air Blast bomb – MOAB) v provincii Nangarhár v rámci pokračujúceho úsilia o porážku IS v Afganistane, uviedol Pentagón. Použitá bomba je známa ako “matka všetkých bômb”, uviedla vo štvrtok televízia CNN. Podľa nej je GBU-43 najsilnejšou americkou nejadrovou bombou.

Afganské ministerstvo obrany dnes informovalo, že pri výbuchu na tunelový komplex islamistov zahynulo najmenej 36 militantov z extrémistickej organizácie Islamský štát.

Podľa ministerstva si výbuch takmer desať ton vážiacej bomby typu GBU-43 nevyžiadal nijaké civilné obete, úplne však zničil dôležité veliteľské stanovište Islamského štátu spolu s množstvom ľahkých a ťažkých zbran

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.