Bratislava 8. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Michal Svítok)

Slovenskí policajti ukončili v Chorvátsku svoju ďalšiu misiu. O bezpečnosť dovolenkárov sa od začiatku júla do konca augusta staralo osem slovenských strážcov zákona. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová
“Tento rok boli naši policajti po prvý raz služobnými vozidlami s označením ‘POLÍCIA’. Mohli tak pôsobiť po celom pobreží Jadranského mora. Malo to veľmi pozitívny ohlas u turistov, pretože im mohli efektívnejšie pomáhať,” povedala Baloghová.
Ilustračné foto

Cieľom vyslaných policajtov bolo zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov dovolenkujúcich v Chorvátsku a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas tranzitu cez územie Chorvátska. Taktiež v spolupráci s chorvátskou políciou dohliadali na slovenských občanov a tak predchádzali prípadným incidentom zapríčinenými slovenskými turistami.
“Službu vykonávali vo svojich uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi,” vysvetlila Baloghová.
Slovenskí policajti pomáhali nielen slovenským, ale aj poľským a českým turistom a dokonca aj dovolenkárom z Fínska, ktorí sa na našich policajtov obrátili s problémom práve preto, že ich videli na služobnom vozidle s označením “POLÍCIA”.
V Chorvátsku najčastejšie riešili straty a krádeže dokladov či finančnej hotovosti, dopravné nehody s účasťou slovenských turistov alebo narušenie verejného poriadku turistami, vo veľkej miere najmä pod vplyvom alkoholu.
Asistovali však aj pri riešení prípadov zadržania slovenských občanov s omamnými a psychotropnými látkami a z dôvodu spáchania trestných činov krádeží.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.