Lúčenec 5. marca 2019 (HSP/Foto:Pixabay)
 
Polícia v Lučenci objasnila viacero prípadov zločinu vydierania, ktorého obeťami boli muži, ktorí boli vydieraní po tom, čo zasielali fotografie svojich intímnych partií neznámej “žene”

Ilustračné foto

“Polícia v Lučenci objasnila prípad zločinu vydierania, ktorého obeťami bolo viacero mužov z rôznych kútov Slovenska. Prečo? Prostredníctvom sociálnej siete im totiž neznáma osoba navrhla stretnutie, no ešte pred tým od nich osoba skrytá za neznámym „nickom“ požadovala zaslanie fotografií ich intímnych „partií“.”
Páchatelia mali pripravený scenár podľa ktorého postupovali pri vydieraní.
“Mužom, ktorí túto „podmienku“ splnili, sa neskôr telefonicky ozvala neznáma osoba, ktorá sa predstavila, ako “matka dieťaťa”, ktorá tvrdila, že fotografia bola zaslaná jej dieťaťu, a že podáva na neho trestné oznámenie na políciu. No a aby to bolo dôveryhodnejšie, volali aj v mene policajtov, kde im oznámili, že na nich bolo podané trestné oznámenie a že im hrozí trest odňatia slobody. Zároveň im v tejto súvislosti falošný policajt navrhol s „poškodenými“ mimosúdne vyrovnanie.”
Páchateľom bol v minulosti trestaný muž z Lučeneckého okresu.
“Neznámou osobou bol dnes už obvinený 35-ročný Róbert z Lučeneckého okresu. Mimochodom, muž, ktorý už bol v minulosti trestaný za majetkovú, ale aj násilnú trestnú činnosť. Áno, aj takíto ľudia sú na sociálnych sieťach „skrytí“ za počítačom,” píše na svojich stránkach Polícia SR.
Takýmto vydieraním však prišli muži o niekoľko tisíc eur.
“Nebudeme opisovať podrobnosti jednotlivých skutkov, dôležité je povedať, že zasielanie podobných fotografií určite nie je na mieste. Vydieraním zo strany obvineného prišli títo muži o nemalé peniaze. Možno hovoriť aj o niekoľko tisícových sumách.”
Policajti v Lučenci obvinili viacero páchateľov z podobnej trestnej činosti.
“Lučeneckí policajti objasnili aj ďalšie takéto prípady. Zo zločinu vydierania vyšetrovateľ takisto iba nedávno obvinil ďalšie tri osoby z okresu Lučenec, ktoré sa skutkov dopúšťali v spolupáchateľstve.”

 
Príspevok Slovenskí muži sa nechali nachytať a posielali svoje nahé fotografie neznámej “žene”. Teraz musia platiť zobrazený najskôr Hlavné správy.