Bratislava 13. decembra 2016 (HSP/TK KBS/Foto:dobranovina.sk)

Na tretiu adventnú nedeľu 11. decembra a v sobotu 10. decembra 2016 biskupi symbolicky vyslali koledníkov Dobrej noviny už po 22-krát ohlasovať radostnú zvesť o narodení Krista. Na desiatich miestach v Detve, Kamenici nad Cirochou, Nitre, Prešove (rímskokatolícka svätá omša a gréckokatolícka svätá liturgia), Revúcej, Starej Ľubovni, Trnave, Tvrdošíne a Žiline – Solinkách sa zišlo približne 3000 malých aj väčších koledníkov z vyše 150 farností z celého Slovenska.

Koledníci Dobrej novinyKoledníci Dobrej noviny

Ako býva zvykom, koledníci priniesli na sväté omše obetné dary v podobe školských potrieb (Prešov), trvanlivých potravín (Trnava), detských ponožiek (Stará Ľubovňa) či semiačok zeleniny (Tvrdošín), ktoré následne darovali núdznym rodinám a zariadeniam vo svojich diecézach či pre vojnou sužované rodiny na Ukrajine (Prešov). Biskupi pri slávnostných homíliách povzbudili koledníkov k tomu, aby pripravovali cestu Pánovi a pod ochranou plášťa Panny Márie urobili ten potrebný KROK (Každý Radostne Ohlasujme Krista) k našim blízkym.

“Očakávame, že do 22. ročníka koledníckej akcie Dobrá novina, ktorá bude prebiehať od 24. decembra 2016 do 6. januára 2017 sa zapojí okolo 25-tisíc koledníkov. Z výťažku tohtoročnej koledníckej zbierky budú podporené rozvojové projekty zamerané na vzdelávanie, zdravotnú starostlivosť, zabezpečenie čistej pitnej vody a na podporu detí s postihnutím v Etiópii, Keni, Južnom Sudáne a Ugande,” informovala Dobrá novina.

Na verejnú zbierku Dobrá novina možno prispieť celoročne na číslo účtu IBAN: SK77 1100 0000 0029 4045 7894, Swift: TATRSKBX. Do konca januára 2017 aj formou darcovskej SMS v hodnote 2 EUR s textom DMS DOBRANOVINA na číslo 877. Bližšie informácie je možné nájsť na stránke www.dobranovina.sk.

TK KBS informoval Jozef Magda

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.