Bratislava 26. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenské hokejové hviezdy Žigmund Pálffy a Miroslav Šatan budú v nedeľu 26. mája počas majstrovstiev sveta slávnostne uvedené do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Ceremoniál sa uskutoční v Bratislave.

Na snímke generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan

Medzinárodná federácia ľadového hokeja si uctí legendárnych slovenských útočníkov Miroslava Šatana a Žigmunda Pálffyho, a to pred záverečnými zápasmi o medaily. Spolu s nimi sa k novým prírastkom do Siene slávy IIHF pripoja aj Švéd Jörgen Jönsson, Američan Mike Modano a Kanaďanka Hayley Wickenheiserová.

In memoriam bude do Siene slávy uvedený v kategórii budovateľov bývalý reprezentačný útočník Sovietskeho zväzu a Kazachstanu, a potom kouč národného tímu Kazachstanu, Boris Alexandrov.

Posmrtne sa tiež stane členom Siene slávy dlhoročný manažér reprezentácie USA Jim Johannson, ktorému je určené ocenenie Paul Loicq Award za prínos svetovému hokeju.

Miroslav Šatan (44) je slovenský rekordman v počte reprezentačných gólov, víťaz Stanley Cupu (2009) a držiteľ kompletnej zbierky medailí z majstrovstiev sveta (zlato v r. 2002, dve striebra v r. 2000 a r. 2012, bronz v r. 2003 ). Hráčsku kariéru ukončil po MS 2014 a tri roky potom sa stal generálnym manažérom slovenskej reprezentácie.

Bývalý skvelý útočník Žigmund Pálffy (47) s kariérou skončil v roku 2016. Na MS získal dve medaily – zlato v roku 2002 a bronz o rok neskôr. Spolu so Šatanom hájil farby Slovenska na Olympijských hrách v roku 1994.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj