Dvadsiaty piaty ročník jedného z najväčších festivalov v Európe, ktorý sa konal od 9. do 15. augusta, v návštevnosti minuloročný rekord neprekonal. Vlani akciu navštívilo 496-tisíc ľudí. Podľa jedného z organizátorov Tamása Kádára ale aj tento rok bude festival v zisku.

Festival Sziget (Ostrov), ktorý sa koná na jednom z dunajských ostrovov v maďarskej metropole, tento rok otvárala svojim koncertom americká speváčka Pink. Mnoho divákov prilákalo tiež vystúpenie amerických raperov Macklemorea a Ryana Lewisa. Ďalšími lákadlami boli tento rok aj Kasabian, Major Lazer, The Chainsmokers či Tom Odell. 

Na Szigete zahrali aj Kinsfolk známy singlami Adelaide a Will Wait For You, kam ich ako prvú slovenskú kapelu pozvali priamo organizátori 25. ročníka festivalu.

„Vedeli sme, že naša kapela bola v balíku odporúčaných interpretov zo Slovenska, ale keď nám prišiel mail zo Szigetu, sami sme tomu neverili. Veľmi sa tešíme, že náš oslovili,“ povedal člen kapely Dominik Demčák.

Doplnil, že na obidva festivaly duo pripravilo nový setlist, v ktorom sa snažili vyplniť hluché miesta a spestriť svoje skladby. Pôvodne folková kapela začína používať synthové prvky a nevyhýba sa ani rockovejším skladbám.

Hudobný posun je viditeľný pri čerstvej novinke Cold Sea. „Nový singel je pre nás zmena a predstavuje posun k novému zvuku, ku ktorému sme sa dostali oproti staršej tvorbe,“ povedal Demčák, ktorý je aj autorom textu.