Bratislava 13. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
V októbri roku 2018 umožnila Európska komisia Slovenskú, aby poskytlo britskej automobilke Jaguar Land Rover subvenciu v hodnote 110 miliónov libier. Tento krok sa však stáva silným argumentom pre zástancov brexitu, ktorým vadí strata tisícov pracovných miest vo Veľkej Británii a presun z britského Solihulle do slovenskej Nitry

Na snímke logo Jaguar Land Rover zo závodu automobilky

O udalosti informoval spravodajský portál eurozpravy.cz s odvolaním sa na britské médiá. Výroba automobilky sa na Slovensko presunula už v septembri minulého roka a mala by zabezpečiť dodanie 150 000 áut ročne. Britská automobilka 10. decembra oznámila, že prepúšťa celkom 4500 zamestnancov. Ako dôvod uviedla “pokračujúcu neistotu ohľadom brexitu”. Avšak šéf spoločnosti Jaguar Land Rover, Ralf Speth, bol kritizovaný za to, že brexit využíva len ako výhovorku, a to kvôli zlému vedenia spoločnosti a príliš veľkej orientácii na čínsky trh.
Konzervatívny poslanec Jacob Rees-Mogg vyjadril svoj názor na budúci vývoj situáciu nasledovne: “Jaguar Land Rover má 110 miliónov dôvodov podporovať členstvo Británie v EÚ. Jedným z nevýhod členstva je, že vynakladá naše peniaze na presun pracovných miest z Británie do EÚ. Až vystúpime, už tie peniaze dostávať nebudú.”
Český portál o nás dodáva, že v posledných rokoch je Slovensko v prepočte na obyvateľa tým najväčším výrobcom automobilov na svete. Stalo sa tak vďaka továrňam Volkswagen, Kia Motors a PSA, na ktoré následne nadväzuje aj rad výrobcov súčiastok. Z tohto dôvodu je automobilový priemysel jedným z hlavných pilierov slovenského hospodárstva, ktorá je orientovaná na export.
 
Príspevok Slovenská subvencia automobilke Jaguar je ďalším dôvodom pre brexit zobrazený najskôr Hlavné správy.