Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Martin Havran)
 
Na konferencii OSN v marockom Marrákeši schválili zástupcovia vyše 160 krajín globálny pakt o migrácii. Prípravu paktu  dokončili v júli v OSN po 18 mesiacoch rokovaní. Proti tomuto dohovoru vyjadrilo námietky viacero štátov vrátane Slovenska a oznámili, že sa k tejto iniciatíve nepripoja. K aktuálnej situácii zaujal stanovisko kandidát na prezidenta SR a predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec

Na snímke kandidát na prezidenta SR a predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec

„Slovenská republika patrí medzi 10 štátov na svete, ktoré odmietli Globálny pakt OSN o migrácii. Som hrdý na to, že som Slovák a občan štátu, ktorý odmietol diablov pakt. Ďakujem všetkým, ktorí vytvorili spoločenský, ale najmä mediálny tlak v tejto veci a spoločne sme dokázali poraziť tých, ktorí nekriticky velebia multi-kulti,“ vyhlásil Švec.
„Spoločne sme v rokoch 2015 a 2016, aj v uliciach slovenských miest, dokázali odraziť pokusy nanútiť členským štátom EÚ povinné kvóty na prerozdelenie migrantov. Spoločne sme aj v roku 2018 dokázali eliminovať hrozbu v podobe diablovho paktu o migrácii. Ale týmto víťazstvom nad tými, ktorí velebia multi-kulti nič nekončí, práve naopak. Musíme byť aj naďalej veľmi ostražití, pretože nepriatelia slovenskej slobody budú na nás skúšať nové, rafinované finty, aby pretlačili svoju chorú agendu aj na Slovensku,“ upozorňuje Róbert Švec a svoje stanovisko ukončil vyslovením záväzku.
„Môžem vás ubezpečiť, že spolu s mojimi spolupracovníkmi, urobím všetko pre to, aby Slovenská republika, nikdy, opakujem nikdy nepristúpila k diablovmu paktu o migrácii. Aby Slovensko slovenským bolo.“
 
Príspevok Slovenská republika patrí medzi 10 štátov na svete, ktoré odmietli diablov pakt o migrácii. A na to som hrdý, tvrdí Róbert Švec zobrazený najskôr Hlavné správy.