Slovenská polícia sa inšpirovala a varuje ľudí pred zlodejmi: Kradnú sa aj primontované veci, ale nie tak rýchlo

Slovensko 23. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Sang Tan)

Polícia v americkom meste Denver sa rozhodla upozorniť občanov, že počas nákupných horúčok pred sviatkami na nich číhajú zlodeji, ktorým môže trvať len niekoľko sekúnd, aby odcudzili cenné predmety napríklad z automobilu na parkovisku pred obchodom. Názorne to ukazuje video zverejnené na facebookovej stránke Denver Police Department, ktoré na svojom profile publikovala aj Polícia SR.

Krádež z automobilu

Na záberoch z bezpečnostných kamier je vidieť ako maskovaný lupič kradne cennosti z luxusného auta pred obchodným domov. V priebehu minúty rozbije okno a dostane sa dovnútra, odkiaľ vyberie cenné predmety. Takáto prax je podľa polície bežná po celých Spojených štátoch.
Policajti preto na Facebooku varujú: “Trvá iba niekoľko sekúnd, kým zlodej prenikne do vášho vozidla a vezme si vaše cennosti.”
Túto správu s videom prebrala aj Polícia Slovenskej republiky, ktorá ním upozorňuje ľudí pred nebezpečnými zlodejmi. “Preto jednoduchá rada: v aute si nenechávajte nič cenné, respektíve čokoľvek, čo nie je k nemu primontované (kradnú sa aj primontované, ale nie tak rýchlo),” upozorňujú policajti.
Bezpečnostné zložky tiež pozvali používateľov sociálnych sietí, aby sa v nedeľu zúčastnili živého vysielania, kde polícia a niekdajší lupiči ozrejmia najčastejšie praktiky kriminálnikov, aby sa ľudia mohli lepšie ochrániť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)