Ani som nepredpokladal, že budem hrať aj v štyridsiatke. V minulosti končili hokejisti kariéru aj ako tridsaťroční,“ tvrdí 55-násobný slovenský reprezentant. Mišo reprezentoval našu krajinu na šiestich majstrovstvách sveta, troch olympiádach, v rozpätí rokov 1998 – 2013 si zahral v NHL za St. Louis Blues, Phoenix Coyotes, Philadelphiu Flyers, Chicago Blackhawks, Los Angeles Kings aj San Jose Sharks.

V St. Louis vytvoril skvelý útok s Pavlom Demitrom a Ľubošom Bartečkom. Najviac mu to sypalo v sezóne 2003/2004, keď v drese Philadelphie nazbieral 58 bodov za 20 gólov a 38 asistencií. V NHL stihol spolu úctyhodných 1010 stretnutí, dal v nich 185 gólov.

Zažil aj sklamanie. V rozhovoroch priznal, že ho stále bolí štvrté miesto Slovenka na ZOH vo Vancouvri 2010, kde mal tím na jednu z medailí.

Napriek všetkému, čo na ľade dokázal, zostáva skromný. „Otec a po jeho smrti mamina nás viedli k tomu, aby sme boli hlavne pokorní a dobre vychovaní. Aby sme si vážili druhých,“ priznal v rozhovore pre portál sportinak.sk. Možno aj preto má tak blízko k charite.

Menil náš hokej

Bol jedným z hlavných iniciátorov zmeny vo vedení slovenského hokeja. Práve Handzuš rokoval s už bývalým šéfom zväzom Igorom Nemečkom o tom, že na svojej pozícii skončí. Jeho cesty po kariére možno povedú do funkcionárskej sféry.

Handzuš je už dvojnásobným otcom. Manželka Zuzana mu v júli 2012 priviedla v martinskej nemocnici na svet syna Tomáša, v auguste 2015 dcéru Tamarku.

Dokedy bude hrať hokej, vie len on sám, no pod Urpínom dúfajú, že aj s jeho pomocou pretavia prvenstvo zo základnej časti k vytúženému titulu play off. Napriek už roky výbornému kádru Bystričania ešte slovenskými šampiónmi neboli. Vlani mali k prvenstvu blízko, no vo finále nestačili na Nitru. Teraz chcú viac. Aj s Michalom, ktorému k jubileu blahoželáme.