Bratislava 18. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

V rámci 8. ročníka zbierky školských pomôcok, ktorú organizuje Slovenská katolícka charita (SKCH), sa podarilo vyzbierať viac ako 13.000 kusov pomôcok
Ilustračné foto

Najväčšiu časť tvorili zošity, ktorých bolo 3552 kusov, následne perá (2460 ks) a ceruzky (2389 ks). Z novej školskej tašky sa vďaka štedrosti darcov môže tešiť viac ako 500 detí. Okrem tradičných školských pomôcok sa medzi darovanými vecami tento rok našli aj školské prezuvky a desiatové boxy.
Odovzdané pomôcky boli distribuované do konkrétnych rodín, detských domovov, ako aj krízových centier v blízkosti zberných miest. Výber adresátov pomoci ponechala SKCH na konkrétne arcidiecézne a diecézne charity. V mnohých prípadoch išlo o rodiny v núdzi, viacpočetné rodiny, či rodiny s nepravidelným príjmom niektorého z rodičov.
„Počas zbierky sa opäť ukázalo, že ľudia na Slovensku majú otvorené srdcia. Darcovia prispievali naozaj štedro, a preto im patrí naše poďakovanie. Sme radi, že vďaka ich darom môžeme pomôcť deťom, ktorých rodičia nemajú dostatok financií potrebných na štúdium. Veríme, že aj takýmto spôsobom môžeme podporiť vzdelanie, ktoré je v dnešnej dobe také dôležité,“ uviedol generálny sekretár SKCH Erich Hulman.
Zbierka prebiehala od júna do začiatku septembra na celom území Slovenska. Za pomoci siete diecéznych a arcidiecéznych charít vzniklo viac ako 40 zberných miest.
TASR informovala Sylvia Hamadejová zo SKCH.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.