Bratislava 28. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Slovenská ženská volejbalová reprezentácia už má istotu postupu do osemfinále majstrovstiev Európy a už teraz je jasné, že súperkami zvereniek Marca Fenoglia v 1. kole vyraďovacej časti nebudú Poľky. Slovenky absolvujú osemfinále v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v nedeľu 1. septembra o 15.30 h alebo o 18.00 h. V utorok o tom informoval riaditeľ bratislavskej časti šampionátu Tomáš Singer

Na snímke uprostred tréner Slovenska Marco Fenoglio a hráčky

Volejbalové ME žien sa od 23. augusta do 8. septembra konajú až v štyroch krajinách, okrem Slovenska aj v Poľsku, Maďarsku a Turecku. Slovenky v troch dueloch D-skupiny dosiahli tri víťazstvá, v utorok večer ich čaká duel proti Nemkám a vo štvrtok 29. augusta ich čakajú favorizované Rusky.

Slovenské volejbalistky v play-off nastúpia proti súperkám z B-skupiny v Poľsku – môžu nimi byť Talianky, Belgičanky, Slovinky, Ukrajinky alebo Portugalčanky. Štvrťfinálové súboje už budú hostiť iba Lodž (Poľ.) a Ankara (Tur.). Zápasy o medaily bude hostiť už len turecké hlavné mesto.

Počas úvodných štyroch dní konania bratislavskej D-skupiny ME dovedna 9 stretnutí sledovalo priamo na tribúnach takmer 19-tisíc divákov, tri súboje Sloveniek navštívilo na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu viac ako 13-tisíc priaznivcov. V prípade mimoriadneho záujmu fanúšikov sú organizátori pripravení zvýšiť kapacitu haly na volejbalové zápasy zo 6700 na približne 10-tisíc miest.

Návštevnosť na zápasoch, atmosféru na tribúnach aj doterajšie výsledky Sloveniek ocenil prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Martin Kraščenič. “Musím zložiť poklonu našim reprezentantkám. Na toto Slovensko dlhé roky čakalo,” prezradil na utorkovej tlačovej konferencie.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj