Londýn 12. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Slovenské tenistky nastúpia v domácom prostredí 20. – 21. apríla proti hráčkam Brazílie v play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2020 reprezentačných družstiev žien. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF)

Na snímke zľava kapitán tímu Matej Lipták, Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová

Tím SR rovnako ako Holandsko, Rusko a Veľká Británia bol medzi nasadenou štvoricou, do úvahy ako potenciálni súperi preň prichádzali aj Taliansko, Kazachstan a Holandsko.
Víťazky Fed Cupu 2002 Slovenky podľahli cez víkend domácim Lotyškám 0:4 v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny. V “II. lige” v hierarchii MS tímov ITF hrajú počnúc sezónou 2015. Najprv dvakrát zvládli záchranárske práce (Švédsko, Kanada) a potom dva razy neuspeli pri pokuse o návrat do svetovej skupiny (Holandsko, Bielorusko).
 
Výsledok utorňajšieho londýnskeho žrebu play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2020 tenisových reprezentačných družstiev žien (bude sa hrať 20. – 21. apríla 2019):
Česko – Kanada
USA – Švajčiarsko
Belgicko – Španielsko
Lotyšsko – Nemecko
 
Žreb play-off o II. svetovú skupinu:
Rusko – Taliansko
Veľká Británia – Kazachstan
Japonsko – Holandsko
SLOVENSKO – Brazília
 
Príspevok Slovenky v aprílovom play-off o II. svetovú skupinu 2020 budú hrať doma proti Brazílčankam zobrazený najskôr Hlavné správy.