Slovenky odohrajú baráž proti Bielorusku na harde v Minsku

Minsk 7. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Slovenské tenistky odohrajú barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie proti Bielorusku na harde v Minsku. Dejiskom duelu bude 21.-22. apríla aréna Čižovka. Informovala o tom v stredu oficiálna stránka Bieloruskej tenisovej federácie.
Na snímke zľava slovenské tenistky Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová, Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková a kapitán tímu Slovenska Matej Lipták

Slovenský tím vo februári zvíťazil v 1. kole II. svetovej skupiny v bratislavskom NTC nad Ruskom 4:1 a po druhý raz za sebou bude bojovať o návrat medzi elitnú osmičku. Vlani podľahol v baráži doma Holanďankám 1:4. S Bieloruskami, ktoré v minulom roku postúpili až do finále Fed Cupu, majú Slovenky priaznivú bilanciu 1:0. V roku 2004 ich zdolali na antuke Slávie STU Bratislava 4:0.
Bielorusko odohrá domáci zápas v multifunkčnom športovo-kultúrnom komplexe Čižovka piaty raz za sebou. V 1. kole svetovej skupiny v ňom podľahlo Nemecku 2:3. Bieloruskou jednotkou je v aktuálnom svetovom rebríčka WTA Aleksandra Sasnovičová, ktorej patrí 49. miesto, Aryna Sobolenková je 63. Dvojnásobná víťazka Australian Open a najväčšia bieloruská hviezda Victoria Azarenková figuruje až na 204. priečke.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.