Washington 16. decembra 2016 (HSP/Foto: screenshot You Tube)

Akokoľvek to budeme hodnotiť, je zrejmé, že v životopise novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa zanechali a dosiaľ zanechávajú silnú pečať Slovanky. Osobitne jeho prvá a posledná manželka – Češka Ivana a Slovinka Melania. Výrazný vplyv na Trumpa má aj jeho obľúbená dcéra z prvého manželstva Poloslovanka Ivanka, ktorá patrí do najbližšieho okruhu jeho politických poradcov.

Na snímke z videa Jackie Evanchová Na snímke z videa Jackie Evanchová

Ukázalo sa, že  významnú úlohu bude hrať Slovanka aj pri jednej z najvýznamnejších životných udalostí v živote Donalda Trumpa. Na jeho inaugurácii podľa informácií New York Daily News má zaspievať hymnu Spojených štátov amerických 16-ročná Slovanka, a to dokonca opäť s „ivankovským“ menom – Jackie Evanchová (Ivanková). Michail a Liza, rodičia 16- ročnej Jackie Evanchovej pochádzajú z Ukrajiny, odkiaľ sa odsťahovali dlho pred jej narodením

Jackie Evanchová sa stala v USA známou a mimoriadne populárnou po tom, čo  veľmi úspešne vystúpila v súťažnom televíznom programe Amerika má talent. Evanchová sa narodila a vyrástla v Pittsburghu a spievať začala ako 8-ročná. Má vysoký ženský spevácky hlas – soprán.

V auguste 2010 desaťročná Evanchová úspešne prešla sitom výberu na youtube a vystúpila v televíznej show Amerika má talent. Okrem iného zaspievala pieseň Andreu Bocelliho Time To Say Goodbye, pričom jej vystúpenie vyvolalo vlnu naozajstného diváckeho nadšenia. Evanchová sa dostala medzi najlepších 10 spevákov, potom medzi elitnú štvorku a napokon až do finále, kde skončila na vynikajúcom druhom mieste.

Vladimír Mohorita

Video, na ktorom 10-ročná Jackie Evanchová spieva Ave, Maria na súťaži Amerika má talent v roku 2010

Video, na ktorom už 15-ročná Jackie Evanchová vlani v thajskom Bangkoku zaspievala Time To Say Goodbye spolu s Andreom Bocellim

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.