Priština 29. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vycestovali v pondelok do dejiska odvety 2. predkola Európskej ligy v Prištine aj s útočníkom Andražom Šporarom. Náskok 2:1 z domáceho úvodného stretnutia však budú na pôde KF Feronikeli v utorok od 18.00 h hájiť bez Marina Ljubičiča, ktorý v predchádzajúcich zápasoch v európskych súťažiach nazbieral tri žlté karty

Na snímke Andraž Šporar

Do Kosova zamierilo osemnásť hráčov vrátane stredopoliara Dávida Holmana, ktorý nebol rovnako ako Šporar v nominácii na sobotný duel Fortuna ligy proti Michalovciam (3:0). Pre prianie srbskej vlády budú chýbať hráči z tejto krajiny Aleksandar Čavrič a Dejan Dražič. “Som stopercentne pripravený na zápas. V uplynulých dňoch sme sa v tíme veľa rozprávali a všetci vieme, čo musíme urobiť. Treba ukázať kvalitu, srdce a bojovať od prvej do poslednej minúty. Urobíme maximum pre postup,” vyhlásil Šporar, ktorý prekonal menšie zranenie a v sobotu dostal voľno.

Slovan je v provizórnom trénerskom režime, momentálny kouč Ján Kozák ml. musí nahradiť Ljubičiča na poste defenzívneho stredopoliara. “Samozrejme, premýšľame nad tým, ale nebudem prezrádzať moju predstavu. V nedeľu popoludní sme si na videu analyzovali súpera, v pondelok máme ešte tréning, takže mám čas vybrať tú správnu a víťaznú zostavu,” uviedol Kozák ml. na oficiálnom klubovom webe.

Na jeho zverencov čakal predzápasový tréning presne 24 hodín pred výkopom odvety: “Počas dňa sa budeme ešte baviť o taktických veciach, pretože na oficiálnom hodinovom tréningu už sa toho toľko nedá stihnúť. Ináč je program štandardný ako pred každým európskym zápasom na ihrisku súpera. KF Feronikeli v predchádzajúcom pohárovom dvojzápase remizoval vonku 2:2, doma im stačila remíza, ale aj tak hrali nátlakovo a snažili sa napádať súpera. Teraz potrebujú dokonca vyhrať, takže si myslím, že na nás vybehnú, určite ich budú hnať aj fanatickí priaznivci. Vieme, o čo sa hrá. Máme náskok, na to nesmieme zabúdať, preto treba hrať rozumne. V takýchto prípadoch občas ide krása bokom, nebudeme sa spoliehať, že nás niekto pochváli za hru bez ohľadu na výsledok. Potrebujeme postúpiť, to je v tejto chvíli tá najdôležitejšia úloha.” Ak sa to Slovanu podarí, v majstrovskej vetve 3. predkola EL sa stretne s neúspešným z dvojice 2. predkola LM medzi írskym Dundalkom a azerbajdžanským Karabachom. V prvom súboji sa zrodila remíza 1:1.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj