Dublin 15. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Screenshot YouTube)

Slovák žijúci v írskom Dubline sa stal hitom internetu po tom, čo zabránil zlodejovi ukradnúť bicykel. Keď uvidel na ulici, že páchateľ sa snaží odcudziť bicykel, vybral sa za ním a niekoľko minút ho prenasledoval. Výsledkom jeho konania bola záchrana bicykla a veľká popularita na sociálnych sieťach, keďže celý incident sa mu podarilo zachytiť na športovú GoPro kameru.
Ilustračné foto

Írsky portál Dublin Loves Bikes priniesol video krádeže bicykla, ktoré následne poskytol aj polícii. Hlavnú úlohu v ňom hrá Slovák, ktorý neváhal rýchlo zareagovať na krádeži zabrániť. Zlodeja dolapil a odcudzený bicykel zadržal, následne sa ho podarilo dopraviť pôvodnému majiteľovi.
Na prípad 30-ročného Jozefa Dobiasa, ktorý dlhodobo žije v Írsku, upozornila aj Polícia Slovenskej republiky, na svojom facebookvom profile.
“Slovák Jozef dokonca zlodeja prenasledoval viac ako sedem minút. Napokon chcel ísť zlodej na vlak, keď sa mu Jozef postavil a konfrontoval ho. Zbabelý zlodej bol evidentne v šoku a radšej odišiel na prázdno. Super práca!”, uvádza na svojom profile na Facebooku Polícia SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.