Bratislava 6. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Kvalifikačné kolo je na programe 1. – 2. februára

Na snímke zľava nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý a reprezentanti Jozef Kovalík, Martin Kližan a Andrej Martin

Duel Slovensko – Kanada vo februárovom kvalifikačnom kole Davisovho pohára 2019 v tenise mužov sa bude hrať podľa očakávania na antuke. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského tenisového zväzu (STZ). Kvalifikačné kolo je na programe 1. – 2. februára a víťaz zápasu si zabezpečí miestenku na koncoročnom turnaji, ktorý sa uskutoční 18. až 24. novembra 2019 v Madride. Okrem štyroch semifinalistov tohtoročnej edície (Francúzsko, Chorvátsko, Španielsko a USA) sa v Španielsku predstavia aj držitelia voľných kariet (Argentína a Veľká Británia) a dvanásť víťazov stretnutí februárového kvalifikačného kola. Na antuke absolvovali Slováci aj októbrový víťazný duel proti Bielorusom, ktorý im zabezpečil postup do februárového kvalifikačného kola.
V minulosti Slovensko odohralo s Kanadou jediné daviscupové stretnutie. V roku 1997 triumfovali Slováci v Montreale a zabezpečili pre svoju krajinu prvýkrát postup do svetovej skupiny. O víťazstvo 4:1 sa vtedy dvoma bodmi zaslúžil súčasný kapitán SR Dominik Hrbatý, rovnako dva body pridal aj Karol Kučera.
 
Príspevok Slováci vo februári doma proti Kanade podľa očakávania na antuke zobrazený najskôr Hlavné správy.