Bratislava 15. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

 O prvý bod sa zaslúžil Norbert Gombos
Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos sa raduje po víťazstve proti Poliakovi Hubertovi Hurkaczovi v prvom stretnutí úvodného hracieho dňa 2. kola play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko – Poľsko

Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 1:0. O prvý bod sa zaslúžil líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý na antuke pod otvorenou strechou bratislavského NTC zdolal poľskú dvojku Huberta Hurkacza 6:2, 6:2, 3:6, 6:4. V druhom singli si zmerali sily slovenská dvojka Andrej Martin a poľská jednotka Kamil Majchrzak.
Gombos od začiatku zápasu s Hurkaczom potvrdzoval úlohu papierového favorita. V prvom geme síce nevyužil brejkbal, za stavu 2:2 však prelomil podanie súpera a v ďalších minútach na dvorci dominoval. Úvodný set získal jasne vo svoj prospech a v druhom išiel rýchlo do vedenia 2:0. Gombos hral sebavedomo, kvalitne servoval, mal navrch pri dlhších výmenách.
Huŕkacz pôsobil na dvorci nervóznym dojmom, robil priveľa dvojchýb. Za stavu 2:4 premhral pri svojom podaní náskok 40:0 a tak aj druhý set sa stal korisťou Gombosa. V treťom dejstve doľahla na najlepšieho slovenského singlistu menšia kríza, čo Hurkacz využil, dvakát zobral súperovi podanie a vynútil si štvrtý set. V ňom však vďaka brejku v desiatom geme slávil úspech Gombos, pre ktorého to bol tretí víťazný daviscupový zápas.

2. kolo play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára:
SLOVENSKO – Poľsko 1:0 po úvodnej dvojhre
Norbert Gombos – Hubert Hurkacz 6:2, 6:2, 3:6, 6:4
nasleduje Andrej Martin – Kamil Majchrzak
sobota: 15.00 Martin, Igor Zelenay – Lukasz Kubot, Mateusz Kowalczyk
nedeľa: 15.00 Gombos – Majchrzak, Martin – Hurkacz