Bratislava 6. februára 2018 (HSP/Foto:Kristýna Berkovcová)

Napriek tomu sa však nedá hovoriť o pripojení kvalitnom. Z medzinárodného merania spoločností Ookla, ktoré sa uskutočnilo v minulom roku, vyplýva, že je v Slovenskej republike priemerná rýchlosť pevného pripojenia 33 Mb/s. Poskytovatelia internetu pritom svoje služby neustále skvalitňujú a výsledkom dlhodobých investícií dochádza k modernizácii siete. Príkladom je spoločnosť UPC, ktorá so svojím konceptom Happy Home valcuje konkurenciu.
Na snímke pracovisko UPC

Happy Home totiž ponúka internet na doma s rýchlosťou downloadu až do 500 Mb/s, balík televíznej zábavy so 145 kanálmi vrátane viac ako 60 v HD kvalite, funkciu sedemdňového TV Archívu, mobilnú televíziu Horizon Go a videotéku MyPrime s viac ako dvoma tisíckami filmových a seriálových titulov. Podľa slov generálneho riaditeľa UPC pre Českú republiku a Slovensko Martina Millera je jednou z priorít spoločnosti konektivita pre zákazníkov, v ktorej chcú byť na trhu najlepší. Nesnaží sa tak cieliť na exkluzivitu v obsahu, ale na to, aby boli vnímaní ako operátor ponúkajúci svojim zákazníkom zážitky a skúsenosti.
S týmto účelom bola tiež v septembri minulého roka odštartovaná kampaň so sloganom “Užite si každú chvíľu”. Z rozsiahlych výskumov totiž vyplynulo, že sú to chvíle prepojenia s ľuďmi okolo nás, ktoré si vážime najviac, čiže nielen rýchly internet umožňujúci nepretržitú komunikáciu. Napriek tomu niet pochýb, že UPC patrí medzi u nás najlepších poskytovateľov internetu. Zákazníci môžu využívať superrýchle wifi vďaka prémiovému modemu Connect Box, ktorý zaisťuje vynikajúce pokrytie v každej časti domácnosti pre všetkých členov rodiny.
Súčasní zákazníci UPC môžu využiť aj službu Wi-Free, ktorá umožňuje využívať internet úplne zadarmo na viac ako 87 000 prístupových bodov na Slovensku, ktoré sú rozmiestnené vo väčšine slovenských miest. Prípojné miesta sú ale aj v niekoľkých ďalších krajinách Európskej únie, napríklad v Nemecku, Rakúsku, Belgicku, Českej republike či Holandsku. Stačí mať zaregistrovaný účet v zákazníckom portáli Moje UPC, kde si zákazník vytvorí heslo pre prístup k sieti a následne do siete pripojí svoje mobilné zariadenie. Služba podporuje všetky hlavné operačné systémy a k sieti je možné pripojiť sa až s piatimi zariadeniami. Nečerpajú sa tak dáta u mobilných operátorov a prístup k internetu je cez prístupové body možný aj mimo domova.
Ako už bolo povedané, Happy Home koncept však nie je len o internetovom pripojení, ale obsahuje v sebe aj bohatú ponuku televíznej zábavy. V ponuke televíznych programov nechýbajú ani toľko obľúbené HBO a samozrejmosťou je široké spektrum programov v HD kvalite. Overiť si dostupnosť služieb UPC je možné na webových stránkach spoločnosti, alebo cez zákaznícku linku, kde vám pracovníci spoločnosti radi zodpovedia všetky otázky.
Redakciu informovala Kristýna Berkovcová