Bratislava 21. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Slovenská hokejová reprezentácia v záverečnom prípravnom období pred májovými majstrovstvami sveta absolvuje dovedna deväť stretnutí. Päť z nich sa uskutoční na Slovensku v piatich rôznych mestách

Na snímke vpravo tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a vľavo obranca Martin Fehérváry

Oproti plánom z úvodu sezóny pribudlo meranie síl so Švédmi, ktoré je na programe vo štvrtok 4. apríla. Dejisko tohto duelu ešte nie je definitívne známe. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v ďalšom týždni odohrajú dva súboje v Kaufbeurene (11.4.) a Garmisch-Partenkirchene (13.4.) proti domácim Nemcom. Nasledovať budú duely proti Rakúšanom v Salzburgu (19.4.) a Innsbrucku (20.4.).
Ďalšie štyri stretnutia už odohrajú Slováci v domácom prostredí. Trenčín a Nitra budú 26.4. a 27.4. hostiť prestížne súboje proti Čechom, už v máji si reprezentácia SR zmeria sily v Poprade s tímom Veľkej Británie (4.5.) a generálkou na MS bude stretnutie proti Nórom 7. mája v zatiaľ neurčenom dejisku.
Svetový šampionát budú od 10. do 26. mája hostiť Bratislava a Košice. Slovenská reprezentácia absolvuje zápasy základnej A-skupiny v košickej Steel aréne. Slováci nastúpia postupne proti Američanom (10.5.), Fínom (11.5.), Kanaďanom (13.5.), Nemcom (15.5.), Francúzom (17.5.), Britom (18.5.) a Dánom (21.5.).
 
Príspevok Slováci pred domácimi MS odohrajú deväť prípravných duelov, začnú doma so Švédmi zobrazený najskôr Hlavné správy.