Bratislava 15. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Tim Ireland)
 
Jedna z najznámejších slovenských tenistiek, Dominika Cibulková, pridala na svoj profil na sociálnej sieti fotografiu, na ktorej je oblečená v žiarivo bielom kožuchu od luxusnej značky Valentino. Podľa ekológov sa tento módny kúsok vyrába z bielej opice. Píše o tom časopis expres.cz.

Na snímke slovenská tenistka Dominika Cibulková

Okrem toho, že je to skvelá a úspešná športovkyňa (víťazka Turnaja majsteriek z roku 2016), je tiež známa ako veľká milovníčka módy. Často zverejňuje svoje fotografie na svojom Instagrame v rôznych módnych kúskoch.
Jedna z posledných fotografií však vyvolala na sociálnych sieťach veľký rozruch. Kvôli kožuchu, ktorý si obliekla, ju používatelia skritizovali a vôbec športovkyňu nešetrili. Nakoniec fotografiu musela zmazať, aj keď tým situáciu veľmi nevyriešila, uvádza český časopis.
Fotografie Dominiky Cibulkovej v bielom kožuchu sa začali šíriť po sociálnych sieťach a niektoré komentáre sú celkom drsné. “Si len úbohá sadistická atrapa človeka,” píše sa v jednom z najdrsnejších odkazov, ktorý citujú médiá.
Niektorí používatelia dokonca Cibulkovej odkazujú, že je “povrchná” a “tupá”.
A to nie je všetko. Slovenská organizácia Eko-inak na svojom facebookovom profile tiež zverejnila veľmi negatívnu reakciu na jej fotografiu.
“Čo sa musí stať človeku, keď má potrebu nosiť na sebe kožuch z opice? Prečo dokáže byť tak krutý, a to len kvôli spoločenskému postaveniu? Keď vie, že pri výrobe umierajú desiatky živých tvorov, ktoré žili biedny život, boli týrané, len aby si tento, luxus niekto kúpil a cítil sa v ňom krajšie alebo lepšie?” Píše sa v správe, ktorú zdieľalo množstvo užívateľov na sociálnych sieťach.
Na vlnu kritiky zareagoval stylista Dominiky Cibulkovej Andrej Kusalík. Novému Času povedal, že kožuch nie je z opice, ale z kozy.
“Je to kožuch z kozy. Z opíc sa kožuchy nerobia,” uviedol.
“Som toho názoru, nech si každá žena nosí, čo chce. Áno, veľké módne domy odmietajú robiť veci z exotických koží alebo z pravých kožušín. Dominika sa netají tým, že nosí kabelky z krokodíla alebo pštrosa, kožuchy z noriek a kôz. Sú to všetko veci, ktoré sú z legálnych módnych domov, nejde o čierny trh,” doplnil Kusalík.
 
 

 
 
Príspevok Slováci ostro skritizoval tenisovú hviezdu Cibulkovú. Za čo? zobrazený najskôr Hlavné správy.