Bratislava 9. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Dušan Hein, Radovan Stoklasa, Marko Erd, SITA-Diana Černáková)
 
Prezidentské voľby sa nezadržateľne blížia a ľudia si kladú otázku, kto sa stane novým slovenským prezidentom. Mnoho môže napovedať práve stávkovanie tipérov. Slováci najviac stávkujú na výhru Štefana Harabina a tiež na zatiaľ “nekandidáta” Miroslava Lajčáka

Na kombosníme Miroslav Lajčák, Štefan Harabin, Maroš Šefčovič a Robert Ministrík

Aj keď súčasný minister zahraničných vecí v demisii Miroslav Lajčák neustále médiám tvrdí, že nebude kandidovať na prezidenta, podobne, ako sa objavuje v prieskumoch verejnej mienky, do ponuky ho zaraďujú aj bookmakeri v stávkových spoločnostiach.
A podobne ako aj v prieskumoch verejnej mienky mu aj tipéri v stávkových kanceláriach dôverujú najviac zo všetkých. Na Lajčáka bol doposiaľ najnižší kurz, no po najnovšej informácii, že za prezidenta bude namiesto neho kandidovať za stranu SMER-SD Maroš Šefčovič, sa Lajčákov kurz výrazne zvýšil.
Ľudia na Lajčáka podali až 30 000 eur čo je v stávkovej kancelárii Fortuna najviac zo všetkých kandidátov. V stávkovej kancelárii Tipsport zas najviac ľudí dôveruje sudcovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi. Slováci zatiaľ naňho stavili dovedna 13 000 eur.
Kurzy sa menia aj v závislosti od toho, ako stávkujú tipéri. „Príkladom by mohol byť napríklad Harabin. Počiatočný kurz na tohto kandidáta bol 60:1, v súčasnosti je to 3,80,“ dodal Filip Timár z Tipsportu. Informoval portál čas.sk
Napriek tomu, že ľudia z už ohlásených kandidátov najviac stávkujú na Harabina, nižší kurz a teda väčší favorit je podľa bookmakerov stále Robert Mistrík. V Tipsporte získal kurz 3 a vo fortune 2,80. Harabin mierne zaostáva s kurzom 3,80 , respektíve 3,90.
Dôležitejšie je však napriek tomu to, na koho ľudia najviac stávkujú a nie umelý kurz bookmakerov, ktorý je ovplyvnený často nepresnými prieskumami verejnej mienky vykonanými na vzorke len okolo 1000 respondentov. Do stávkovania sa zapojilo doposiaľ niečo vyše 7000 ľudí.
Predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý termín konania volieb musí vytýčiť, nedávno naznačil, že by tak mohol urobiť 10. januára a prvé kolo by sa malo konať 16. marca. Ašpiranti na prezidenta musia Dankovi oznámiť kandidatúru tri týždne po vyhlásení volieb, čo by vyšlo presne na posledný januárový deň.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Slováci najviac stávkujú na Harabina a Lajčáka zobrazený najskôr Hlavné správy.