Metelka patrí medzi najväčšie hviezdy svojho športu a už roky žije vo Veľkej Británii. Zdá sa, že tam si ho vedia vážiť viac než na rodnom Slovensku. „Briti ma veľmi chcú mať v paralympijskej cyklistickej reprezentácii. Núkajú mi ročný plat 30 000 libier a kompletné športové zabezpečenie,“ vyjadril sa talentovaný paracyklista pre cas.sk.

Tieto slová hovoria jasne, že naši funkcionári musia niečo urobiť, aby skvelého paralympionika udržali v slovenských farbách. Navyše, Metelka je univerzál a jazdí cestnú aj dráhovú cyklistu. K tomuto športu sa dostal po nehode, keď mu museli amputovať nohu nad kolenom. Jozef sa nevzdal a už ho vďaka skvelým výsledkom v drese Slovenska pozná celý svet.

A bol by som rád, keby to tak aj zostalo, ale s ročným rozpočtom 50 000 eur, ktoré mám zo Slovenska na prípravu, sa ďaleko nedostanem. Mám sľúbených ešte o 30-tisíc viac, s tým už sa dá pracovať, ale stále sú to len peniaze na tréning a súťaže, a ja z niečoho žiť musím. Briti majú vážny záujem, ponúkajú len plat v prepočte 35 000 eur a po športovej stránke by som sa nemusel o nič starať,“ pridal pre spomenutý portál Metelka.

Jozef verí, že po stretnutí so šéfom Slovenského paralympijského výboru Jánom Riapošom a prezidentom cyklistického zväzu Petrom Privarom sa im spoločne podarí situáciu vyriešiť. A fanúšikovia veria tiež.