Federer má pravdepodobne patent na plodenie dvojčiat. Najprv sa im totiž narodili dcéry Myla a Charlene, ktoré majú šesť rokov o štyri roky neskôr aj chlapci Leo a Lenny. Rodina cestuje so svojim slávnym oteckom takmer na každý turnaj a možno aj to je tajomstvo Fedexovej tenisovej dlhovekosti.

Treba trpezlivosť

„Dievčatá sú dobré a slušné. Chlapci len začínajú. Je to však veľká radosť, ktorá vyžaduje množstvo energie a trpezlivosti. Je ťažké pre nich sa adaptovať všade, kam prídeme. Nemajú svoju dennú rutinu. Na druhej strane vidia toľko úžasných miest. Je to však pre mňa veľké potešenie mať ich pri sebe všade,“ vyznal sa v jednom z rozhovorov 34-ročný Švajčiar.

Za to, že pri ňom stojí rodina aj v časoch, keď po kurtoch behajú už aj o generáciu mladší tenisti, ďakuje hlavne svojej manželke. „Som rád, že môžem stále môžem hrať na najvyššej úrovni. Mirka odvádza neuveriteľnú prácu s deťmi. Pomáha mi, ako môže. To všetko mi pomáha, aby som sa na dvorci mohol úplne uvoľniť,“ zložil poklonu 37-ročnej bývalej tenistke.


Manželka Mirka prežíva Federerove zápasy niekedy veľmi intenzívne.
Foto: Getty Images