Bratislava 22. augusta 2017 (HSP/Foto:Screenshot:Video-Facebook)

V Barcelone dnes /opäť raz/ zabíjali teroristi /aktuálne 13 mŕtvych a asi 100 zranených/. Ale nič sa nedeje, pretože, ako vám odkazuje Juraj Smatana, na európskych cestách aj tak zahynie ročne viac ľudí pri autonehodách, ako rukou teroristov… Napísal po teroristickom útoku v Barcelone na svoju stránku Slobodný vysielač.
Na snímke Juraj Smatana

Zverejnená správa rozhorčila autora výroku Juraja Smatanu, pretože je podľa neho vytrhnutá s kontextu. Na svoju obhajobu píše:
Ste podvodníci, páni z takzvaného “Slobodného vysielača”. Nikdy som nezľahčoval nebezpečenstvo islamského terorizmu. Tých 50 sekúnd ste úplne sprosto vytrhli z kontextu tohto videa. Kto nie je ovca a vie si urobiť názor sám, môže si vypočuť celé video, nie zostrihané od SV.
Na jeho vyviňovanie sa kontextom, zareagoval majiteľ Slobodného vysielača Boris Koróni, ktorý mu napísal:
Juraj Smatana môžeš naše rádio označovať za Slobodný osierač, ale pravda je taká, že zbytočne kopeš do Slobodného vysielača, pretože to v tejto chvíli vyzerá skôr tak, že si obyčajný úbožiak ktorý si nedokáže stáť ani len za svojim vlastnými slovami, Použil si absolútne nevhodné porovnanie obetí terorizmu s obeťami na cestách, čím si v konečnom dôsledku bagatelizoval hrozbu terorizmu v Európe a pošpinil samotné obete násilných trestných činov. A keď ti niekto tento tvoj vlastný sprostý príklad otrepe o hlavu, namiesto toho aby si sa ospravedlnil, tak tu ideš vyplakávať o kontexte a snažíš sa uviesť ľudí do omylu tým, že celkový kontext niečo mení na tomto tvojom nehanebnom porovnaní obetí terorizmu s obeťami na cestách. Nemení absolútne nič, pretože po vypočutí celého videa vie poslucháč akurát to, že na cestách zahynie viac ľudí ako pri teroristických útokoch, že sa nemáme báť lebo teroristom ide o náš strach a do tretice, že najlepší spôsob ako sa brániť je zomknúť sa a brániť sa našimi európskymi hodnotami, ktoré tak veľmi provokujú teroristov. To je celé čo si svojim komentom chcel spoločnosti povedať.
Po vypočutí celého tvojho komentáru sa absolútne nič nemení na tvojom hlúpom príklade s obeťami na cestách. Som si istý tým, že keby pri teroristickom útoku zahynulo tvoje dieťa, takýto strelený príklad by si nikdy v živote nepoužil. Myslím, si, že raz bude treba ľudí ako ty vziať na zodpovednosť za to, že ste nehanebne zľahčovali nebezpečenstvo terorizmu, čím ste vystavili Slovenskú republiku priamym bezpečnostným rizikám a hrozbám.
To čo si vyslovil je nielenže totálne necitlivé, ale aj nebezpečné a po vypočutí celého tvojho komentára sa na necitlivosti a nebezpečnosti tvojo porovnania nemení absolútne nič. Práve naopak. Ďalšie myšlienky z tvojho komentáru akurát tak zakladajú opodstatnené podozrenie, že neváhaš, či už z osobného presvedčenia, alebo snáď osobného prospechu /hoci v toto druhé neverím/ vystaviť Slovensko konkrétnym bezpečnostným hrozbám spojeným s migráciou a terorizmom.
Príklad s obeťami na cestách a obeťami terorizmu je rovnako sprostý a nevhodný, ako keby niekto porovnával obete nacizmu s obeťami chorôb, ktoré nad obeťami nacizmu prevažujú. Navyše si sa uchýlil k tzv. taktike slamenného panáka, kedy si si sám vytvoril problém, proti ktorému si začal bojovať. Tu predsa nikdy nebola reč a ani obava z toho, že nás tu teroristi vojenskou silou vyhladia. Neviem prečo teda tento ,,problém,, vôbec vyťahuješ.
Obava ľudí je tu predsa z niečoho úplne iného. A síce z toho, že sa vplyvom neriadenej migrácie a neschopnosti moslimov integrovať sa do európskej spoločnosti, katastrofálne zhoršila bezpečnostná situácia. A obava je tu aj z toho, že vplyvom nárastu populácie moslimov v Európe sa raz – postupom času zmení národnostné ako aj náboženské zloženie natoľko, že to budú práve moslimovia, ktorí prevezmú ,,opraty spoločenského diania, do vlastných rúk a začnú tu na Starom kontinente diktovať vlastné podmienky. Toto sú obavy ľudí a nie tvoj slamenný panák o vojenskom vyhladení Európanov zo strany teroristov.
Boris Koróni.