Washington 8. mája 2017 (HSP/lifenews/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Prezident Donald Trump podpísal exekutívny príkaz o náboženskej slobode, ktorý má za cieľ ochrániť kresťanské organizácie ako Malé Sestry Ježišove. Tie boli za Obamu nútené podieľať sa na financovaní antikoncepcie a potratov, kvôli čomu sa súdili.
Na snímke americký prezident Donald Trump podpísal

„Sloboda nie je darom od vlády. Je to dar od Boha,“ povedal Trump podpisujúc tento príkaz. „Sme tu, aby sme obraňovali práva všetkých Američanov.“
Biely Dom oslávil Národný deň modlitby zorganizovaním podpísania exekučného príkazu za účasti kresťanských lídrov. Tento príkaz je prísľubom rešpektovania náboženských práv a môže pripraviť cestu Trumpovej administratíve, aby zmietla zo stola právne spory Obamovej administratívy proti rádu Malých sestier a desiatkam kresťanských organizácii, ktoré sa odmietali podieľať na financovaní potratov alebo potratových tabletiek.
Tento príkaz indikuje, že Trumpova administratíva zabezpečí regulačnú úľavu od zdravotného systému Obamacare pre jeho odporcov z náboženských dôvodov.
Tony Perkins, z organizácie Family Research Council, sa tiež zúčastnil podpisovania exekučného príkazu v Bielom Dome a pre LifeNews uviedol, že tento príkaz zabezpečí slobodu všetkým Američanom veriť a konať v súlade s ich vierou. Exekutívny príkaz jasne ukazuje, že administratíva uskutočňuje politiku, ktorá „ochraňuje a dôrazne presadzuje náboženskú slobodu.“
„Prezidentov exekučný príkaz je jasným odrazom jeho sľubu z kampane, ktorým sa zaviazal ochraňovať náboženské slobody Američanov. Prezident Trump podnikol významný prvý krok k obrane náboženskej slobody. V spolupráci s Trumpovou administratívou, je jasné, že uznali a porozumeli nebezpečenstvám politík zameraných proti viere z čias bývalej administratívy, a preto sa zaviazali odstrániť tieto politiky a obnoviť naozajstnú náboženskú slobodu,“ uviedol. „Sloboda žiť svoju vieru vo všetkých oblastiach spoločenského života bez vládneho potrestania alebo napádania je to, čo robilo Ameriku veľkou.“
„Konečne si federálna vláda uvedomila nemorálnosť a nezmyselnosť mandátu, ktorý núti organizácie ako Malé sestry mať v ich zdravotnom pláne zahrnutú antikoncepciu alebo potratové tabletky,“ dodal. „Týmto dnešným krokom sa začína proces odvrátenia devastačného trendu bývalej administratívy trestania charít, pastorov, rodinného podnikania a úprimných pracovitých ľudí iba pre žitie v súlade s ich vierou.
V rámci svojich prvých 100 dní úradovania vo funkcii prezidenta, Donald Trump a jeho administratíva zabezpečila viacero víťazstiev pre pro-life hnutia.
Trump začal so znovu-zavedením Mexiko City Policy, ktorou zastavil financovanie medzinárodnej potratovej organizácie Planned Parenthood a pokračoval so zastavením financovania potratového Populačného fondu Spojených Národov UNFPA. Taktiež podpísal zákon, ktorý umožňuje jednotlivým štátom prestať financovať potratovú Planned Parenthood.
Trump tiež dosadil pro-life advokátov na kľúčové pozície, ako napríklad Jeffa Sessionsa ako Ministra Spravodlivosti, Toma Prica ako Ministra Zdravotníctva a Nikki Haley ako Veľvyslankyňu Spojených Štátov pri OSN.