Praha 9. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Dano Veselský)
 

Bývalá ministerka obrany ČR Karla Šlechtová vyhlásila, že skončila, pretože sa nehodila niektorým skupinám a poukázala na to, že vplyv zbrojárskeho priemyslu je veľmi silný. Informuje portál Parlamentní listy.

Na snímke exministerka obrany ČR Karla Šlechtová

Šlechtová svoje odvolanie popísala tak, že si ju pred zasadaním vlády, ktoré začínalo o ôsmej hodine ráno, predvolal premiér Babiš a oznámil jej, že ju nebude nominovať do novej vlády.
Na otázku, či jej pán Babiš svoje rozhodnutie nejakým spôsobom opodstatnil, vyhlásila: „Nie, pán predseda Babiš nezdôvodňuje.”
Šlechtová následne vyhlásila, že dôvodom jej odchodu bolo, že sa nehodila niektorým skupinám, píšu Parlamentní listy s odkazom na rozhovor ČT so Šlechtovou.
„Na tom trvám, pretože viem viac, než teraz môžem oznámiť. Zbrojársky priemysel je veľmi silný,” citujú PL slová Šlechtovej.
Následne vyhlásila, že nemôže byť konkrétnejšia, pretože by tým prišla o bezpečnostnú previerku.
Na záver svojho článku Parlamentní listy prinášajú zaujímavú poznámku týkajúcu sa bývalého ministra obrany Martina Stropnického.
Stropnický podľa slov Šlechtovej nemal v dobe svojho úradovania na poste ministra obrany k dispozícii také informácie ako Karla Šlechtová.
„Pán Stropnický až po niekoľkých mesiacoch pochopil, že on ako minister nedostával také informácie, ako som dostávala ja, predovšetkým od Vojenského spravodajstva,” povedala.
 

Príspevok Šlechtová: Zbrojársky priemysel v ČR má silný vplyv, siaha až do politiky zobrazený najskôr Hlavné správy.