Plzeň 15. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)
 
Klasické sobotné popoludnie v Plzni bolo oživené príjazdom legendárneho vlaku Orient Express, ktorý počas polhodinovej zastávky na trase Benátky – Praha zožal veľký obdiv a vzbudil pozornosť nielen miestnych obyvateľov

Záber z videa

Jan Vitinger z www.regiony.impuls.cz uviedol, že táto jedinečná udalosť nadchla tiež zamestnanca Českých dráh. “Nie je to prvýkrát a určite ani nie naposledy, čo v Plzni zastavil. Pre všetkých, ktorí vlaky milujú, je to ale zakaždým udalosť,” vyjadril sa jeden z obdivovateľov.
Lístok na tento luxusný vlak sa ale cenovo pohybuje v rádoch desiatok až stoviek tisíc korún, preto si ju nemôže zaobstarať každý. Cestovatelia sú ale ochotní priplatiť si za nadštandardné pohodlie, vybranú kuchyňu a luxusnú stravu. Samotné cestovanie týmto unikátnym dopravným prostriedkom vyžaduje ale tiež určité dodržiavanie spoločenských pravidiel.
“Pre pánov je nutnosťou aspoň tmavý oblek a kravata, prípadne smoking, pre ženy potom patričný ekvivalent. Počas dňa sa vyžaduje elegantné oblečenie. V žiadnom prípade nie sú dovolené džínsy, kraťasy a tričká,” vymenoval prevádzkovateľ vlaku zásady cestovania v tomto historickom vozidle.
 

 
Príspevok Slávny Orient Express zavítal do Plzne zobrazený najskôr Hlavné správy.