Útočník Arsenalu len nedávno prezradil, že by si prial pod stromčekom vytúžený kávovar. Otázne je, prečo si ho pri týždennom plate 100-tisíc libier nekúpil aj sám, no za to zrejme môže futbalistova manželka Melanie. Tá totižto Walcottovi sľúbila, že na Vianoce svoj vytúžený darček dostane, ale len pod jednou podmienkou – ak do 24. decembra nastrieľa 10 gólov v aktuálnom ročníku.

Možno aj tento fakt prezrádza, prečo sa 27-ročnému útočníkovi v tejto sezóne tak darí. Kým v minulej sa trápil a po sezóne sa dokonca špekulovalo o jeho odchode z Arsenalu, v tomto ročníku je skutočne oporou tímu Arséna Wengera. Walcott svoj cieľ splnil v predstihu, keď v sobotňajšom stretnutí proti Stoke City (3:1) strelil úvodný gól londýnskych kanonierov.

Okrem toho, že to bol aj jeho stý presný zásah za klub, gól do siete súpera znamenal splnenie úlohy od svojej nežnej polovičky. Walcott má však dôvodov na radosť v poslednej dobe viacero, okrem extra motivácie mu manželka nedávno porodila druhého potomka, keď k synovi Finleymu pribudol braček Arlo. O pár dní si tak bude môcť pravdepodobne vychutnávať rodinnú pohodu pod stromčekom aj s kávou z nového stroja, ktorého cena sa pohybuje okolo sumy 1800 eur.