USA 22. marca 2017 (HSP/Foto: wikipedia)

Bývalá americká basketbalová hviezda Shaquille O’Neal počas show na internetovej rozhlasovej stanici podbay.fm vysvetľoval svoje presvedčenie o tom, že planéta Zem je plochá

Bývalý slávny basketbalista Shaquille O´Neal

“Je to pravda. Zem je plochá. Zem je plochá. Áno, je to tak,” povedal a začal s vysvetľovaním: “Jazdím od pobrežia k pobrežiu, a je plochá. Len hovorím. Jazdím po celú dobu z Floridy do Kalifornie, a je plochá. Nejdem hore a dole v uhle 360 ​​stupňov. A všetky tie veci o gravitácii, už ste sa pozreli okolo Atlanty v poslednej dobe a videli všetky tieto stavby? Chcete mi povedať, že Čína je pod nami? Čína je pod nami? To nie. Svet je plochý.”

Ako dodávajú britské noviny Metro, svoj názor nezmenil ani po zhliadnutí satelitných snímok: “Satelitné snímky môžu byť vybrané a spracované.” A ďalej tvrdil: “Len hovorím, že keď idem z Floridy do New Yorku, plochá. Z New Yorku do Seattle, plochá. Zo Seattle do LA, plochá. Z LA späť na Floridu, plochá. V skutočnosti je to štvorec. To je to, čo to je.”

Shaquille O’Neal týmto reagoval na ešte hrajúceho basketbalistu v NBA Kyrieho Irvinga z Clevelandu Cavaliers, ktorý minulý týždeň vravel: “To nie je ani konšpiračná teória. Zem je plochá.”

O’Neal tiež vyjadril svoje pochybnosti o americkom vzdelávacom systéme: “Existujú tri spôsoby, ako manipulovať myseľ – to, čo čítate, čo vidíte a čo počujete. V škole prvá vec, ktorú nás učili, bola, že Kolumbus objavil Ameriku. Ale keď sa tam dostal, už tam bolo niekoľko ľudí so svetlou pleťou a s dlhými vlasmi fajčiaci fajku mieru. Takže, čo ti to má povedať? Kolumbus neobjavil Ameriku.”