Bratislava 21. októbra 2018 (HSP/Foto: RCVK)
 
Na Bratislavskom hrade, v najreprezentatívnejších múzejných priestoroch hlavného mesta Slovenska, prebehlo 18. októbra slávnostné otvorenie výstavy “Zlatý vek Peterhofu”. Projekt je realizovaný v rámci rusko-slovenskej bilaterálnej Dohody o kultúrnej spolupráci s organizačnou a informačnou podporou zastupiteľstva agentúry Rossotrudničestvo na Slovensku

Výstava Zlatý vek Peterhofu

Ako na tlačovej konferencii pre slovenských a ruských novinárov podotkla generálna riaditeľka Štátnej pamiatkovej rezervácie “Peterhof” Jelena Kaľnickaja, je to po prvýkrát, čo známe ruské múzeum zorganizovalo natoľko rozsiahly projekt v zahraničí.
Na výstave sú vystavené exponáty, ktoré sú skutočnými raritami peterhofskej kolekcie. Mnoho z nich po prvý raz opustilo expozície v paláci, aby slovenskému divákovi porozprávalo o veľkolepých pamiatkach ruskej kultúry, o ich majiteľoch a tvorcoch.

Výstava Zlatý vek Peterhofu

S uvítacím prejavom pred hosťami vystúpila ministerka kultúry Slovenskej republiky Ľubica Laššáková, veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike Alexej Fedotov, generálny riaditeľ Slovenského národného múzea Branislav Panis a generálna riaditeľka Štátnej pamiatkovej rezervácie “Peterhof” Jelena Kaľnickaja.
Rečníci sa zhodli na tom, že daná výstava sa stane významným podujatím kultúrneho života na Slovensku a tiež napomôže upevneniu kultúrnych kontaktov, priateľstva a vzájomného porozumenia medzi národmi oboch krajín.

Výstava Zlatý vek Peterhofu

Slovenskí partneri úprimne poďakovali Ruskému centru vedy a kultúry v Bratislave za aktívnu pomoc pri realizácii tohto veľkolepého projektu. Výstava potrvá do 30. marca 2019.
 
Príspevok Slávnostné otvorenie výstavy pod názvom Zlatý vek Peterhofu v Bratislave zobrazený najskôr Hlavné správy.