Bratislava 4. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Je možné, že Ficova vláda musela skončiť pre jeho slová o Georgovi Sorosovi? Je strana Most-Híd Sorosovou predĺženou rukou? Aj takéto otázky sa vynárajú po rozhovore Bélu Bugára pre maďarské noviny Népszava.

Na snímke Robert Fico a Béla Bugár

Bola to práve strana Bélu Bugára, ktorá zapríčinila pád Fica. Oficiálne sa to stalo kvôli vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, no po rozhovore Bélu Bugára pre maďarské noviny sa vynárajú ďalšie otázky.
Predseda strany Most-Híd, Béla Bugár sa v rozhovore pre maďarský denník Népszava venoval rôznym témam. Najprv hovoril o svojej prezidentskej kandidatúre, o euroatlantckej orientácii Slovenska, o tom, ako je Rusko náš nepriateľ, ako partia motorkárov Noční Vlci predstavuje pre nás nebezpečenstvo, o únose Vietnamca a prišla reč aj na účasť v súčasnej vládnej koalícii.
Bugár tvrdí, že sa mu vo vláde podarilo presadiť viacero bodov z programu jeho strany. Popri tom sa mu podľa jeho slov podarilo “skorigovať problémy koalície.”Ako príklad uviedol slová bývalého premiéra Fica o Georgovi Sorosovi.
“Keď Robert Fico začal “sorošovať”, okamžite sme ho zastavili, pretože to je pre nás neprijateľné,” povedal Bugár.
Z tohto vyjadrenia sa vynárajú viaceré otázniky. Prečo Bugárovi vadí, ak niekto kritizuje finančného špekulanta, ktorý preukázateľne svojimi peniazmi ovplyvňuje politiku vo svete aj na Slovensku?
Sú skutočnou príčínou pádu Ficovej vlády práve jeho slová o Sorosovi?
Je strana Most-Híd predĺženou rukou Georga Sorosa?
Strana Most -Híd Bélu Bugára presadzuje podobnú ideológiu ako spominaný americký miliardár. Podporujú LGBTI, kopú do Ruska, fanaticky vyznávajú prozápadné smerovanie, podporujú globalizmus a neodmietajú imigrantov.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Skutočná príčina pádu Ficovej vlády? Bugár pre maďarské noviny: Keď Fico začal hovoriť o Sorosovi, okamžite sme ho zastavili zobrazený najskôr Hlavné správy.