Praha 3. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)
 
Českom počas veľkonočných sviatkov otriasol hrozný prípad hromadného znásilnenia mladého dievčaťa, ktoré údajne v pražskom apartmáne zneužila skupina šiestich cudzincov. Televízia Nova uviedla, že polícia už pravdepodobných páchateľov zadržala a vypočúva ich. 

Ilustračné foto

Ku znásilneniu malo dôjsť v hosteli na Náprstkovej ulici v noci z nedele na pondelok. Dievča sa malo s jedným z mužov zoznámiť v bare v centre Prahy. Potom sa vraj dohodli, že spolu odídu k nemu na izbu. “Následne muž priviedol ďalších päť svojich kamarátov a malo dôjsť k znásilneniu,” vysvetlil policajný hovorca Jan Daněk.
“Ráno okolo siedmej hodiny sme dostali oznámenie, že v apartmáne šesť turistov znásilnilo turistku,” uviedol pre agentúru Aktu.cz Daněk. Ďalšie podrobnosti zatiaľ polícia zverejniť nechcela. “Okolnosti celej udalosti teraz prešetrujú kriminalisti prvého policajného obvodu. Všetkých šesť mužov, ktorí sú ročníky narodenia 1994 až 1998, policajti zadržali,” uzavrel hovorca. V súčasnosti prebiehajú výsluchy šiestich cudzincov.
 
Príspevok Skupina šiestich cudzincov v Prahe znásilnila turistku zobrazený najskôr Hlavné správy.