Londýn 24. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)

Medzi návštevníkmi londýnskeho nákupného strediska Stratford Centre vypukla v sobotu večer panika po tom, ako skupina mužov zaútočila na ľudí zatiaľ neidentifikovanou zdraviu škodlivou látkou
Privolaní zdravotníci ošetrili viacero zranených, celkový počet zasiahnutých osôb je však nejasný, informovala v noci na dnes agentúra DPA.
Ilustračné foto

Svedkovia incidentu uviedli, že v priestoroch nákupného centra vypukla hádka, na čo niekoľko mužov postriekalo prítomných ľudí nebezpečnou látkou. Podľa vyjadrenia londýnskej Metropolitnej polície sa nepredpokladá, že by mohlo ísť o teroristický čin.
Policajti po uvedenej udalosti, ktorú opisujú ako možný kyselinový útok, zadržali jednu podozrivú osobu. Podľa údajov jedného z pracovníkov záchrannej služby bolo najmenej päť ľudí ošetrených na mieste a troch previezli do nemocnice. Metropolitná polícia informovala o šiestich zranených osobách.
Ako v tejto súvislosti pripomenula DPA, v Londýne došlo v ostatných mesiacoch k celému radu útokov s použitím žieravín, a to aj v rámci lúpežných prepadov a rôznych potýčok.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.