Bratislava 24. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Slovenská skupina Hex presunula pre zložitú situáciu spôsobenú šírením koronavírusu svoje plánované klubové turné Back To The Clubs z apríla na druhú polovicu októbra

Na snímke skupina Hex

Členovia kapely Yxo, Fefe, Šarkan a Tybyke rozhodnutie urobili, nakoľko zdravie a bezpečnosť je pre nich momentálne na prvom mieste a rovnako ako ostatní sú aj oni poctivo doma. „Nie je to vôbec ľahké, myslím si však, že my Slováci berieme tento stav zodpovedne a verím, že aj vďaka zodpovednému správaniu nebude mať u nás táto situácia taký tragicky priebeh, ako v iných európskych krajinách. Je naozaj dôležité dodržiavať všetky nariadenia štátu, samospráv a miest. Verím, že to zvládneme čo najskôr,“ vyjadril sa líder kapely Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Tvorivú náladu podľa Martina „Fefeho“ Žúžiho v týchto dňoch zatiaľ veľmi nemajú. „Bohužiaľ, musím povedať, že napriek voľným dňom navyše a celkom peknému počasiu, súčasná smutná situácia nenavodzuje príliš tvorivú atmosféru. Zažívame niečo úplne nové. Pri pohľade na pusté mesto a vyľudnené podniky mi, samozrejme, napadajú námety na texty, chcem však ešte chvíľu počkať. Vôbec netuším, kam situácia speje, aj preto mi je ťažko robiť závery a popisovať atmosféru. V každom prípade ju budeme v tvorbe Hexu skôr či neskôr reflektovať,“ uviedol textár a skladateľ.

Skupina sa zatiaľ so svojimi priaznivcami plánuje spojiť aspoň cez online platformy. „Ako kapelu nás najviac napĺňajú koncerty a kontakt s našimi fantastickými fanúšikmi. Keďže udalosti nám to teraz neumožňujú, rozmýšľame nad formou, ako sa s našimi fanúšikmi spojiť cez online priestor. Určite zahráme, ďalšie podrobnosti uvedieme na našich sociálnych sieťach. Ľúbime vás a buďte zodpovední!“ odkázal fanúšikom a fanúšičkám bubeník Tibor „Tybyke“ Szabados.

Do konca marca môžu zároveň fanúšikovia a fanúšičky Hexu hlasovať za svojich favoritov, ktorí vystúpia na októbrovom turné spolu s Hexom. Každý, kto sa zapojí do hlasovania, bude pritom automaticky zaradený aj do súťaže o vstupenky na niektorý z koncertov pripravovaného turné.

Nové termíny Back To The Clubs Tour kapely Hex:
15. októbra – Žiwell, Piešťany
16. októbra – Barmuseum, Martin
17. októbra – Sokolovňa, Malacky
22. októbra – Stromoradie, Prešov
23. októbra – Klub Lúč, Trenčín
24. októbra – V-klub, Bratislava

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj