Skupina anarchistov v Grécku údajne kontaminovala chlórom viacero potravín

Atény 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Aleppo Media Center)

Viacero nealkoholických nápojov a potravín vyrábaných nadnárodnými spoločnosťami museli stiahnuť z predaja v širšom okolí Atén kvôli skupine gréckych anarchistov, ktorí do potravín údajne vstrekovali chlór a kyselinu chlorovodíkovú. Oznámil to dnes grécky úrad dohliadajúci na bezpečnosť potravín (EFET).

Ilustračné fotoIlustračné foto

Medzi preventívne stiahnutými produktmi sú napríklad aj niektoré z menších fliaš Coca-Coly Light či Nestea od firmy Nestlé, ďalej tiež viaceré omáčky od spoločnosti Unilever a mlieko od spoločnosti Delta, spresnil EFET.

Skupina gréckych anarchistov vystupujúca pod názvom Green Nemesis zverejnila ešte v pondelok na internete hrozbu, v ktorej tvrdila, že zamýšľa spôsobiť veľkú finančnú útratu nadnárodným spoločnostiam.

Príspevok obsahoval podrobnosti ohľadne metódy, ktorú skupina údajne použila na znehodnotenie potravín. Priložené k nemu boli tiež viaceré fotografie znázorňujúce fľaštičky s kyselinou a tiež to, ako sa výrobky kontaminujú pomocou injekčných striekačiek. Grécka polícia prípad vyšetruje, na jeho objasňovaní sa podieľa aj protiteroristické oddelenie.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.