Bratislava 13. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Dnešné rokovanie Európskeho parlamentu sa začalo prejavom predsedu Komisie o stave Únie. Jean-Claude Juncker sa v ňom vyjadril ku viacerým dôležitých témam. Europoslanec Branislav Škripek poukazuje hlavne na oblasti, ktoré sa dotýkajú Slovenska a jeho občanov.
Na snímke slovenský europoslanec Branislav Škripek

Najvýznamnejšou témou prejavu bolo predstavenie vízie európskeho superštátu, na čele s jedným európskym prezidentom s posilnenými právomocami. Tento prejav tým odhalil prázdnotu agitácie premiéra Fica za tzv. jadro. Proces zjednocovania sa totiž deje v oveľa širšom merítku a týka sa jednotného pracovného trhu, eurozóny, Schengenu, bezpečnosti, migrácie, kde sa očakáva zapojenie všetkých 27 členských krajín. Branislav Škripek povedal: “Premiér Fico sa teda opäť ukazuje ako populista, ktorý využíva európsku tému, aby zakryl nekompetentnosť a ideovú vyprázdnenosť vlastného vládnutia. Slovensko by mali v EÚ zastupovať skutoční lídri, ktorí členstvo v EÚ budú myslieť úprimne a budú vedieť razantne hájiť naše záujmy.”
Branislav Škripek kritizuje tiež to, že predseda Komisie chce riešiť zlú demografickú situáciu legálnou migráciou. “Cesta ako dopomôcť k lepšej demografickej budúcnosti Európy je dobrá prorodiná politika v kompetencii členských štátov. Naopak, Junckerom navrhovaný európsky superštát bude preto negatívne ovplyvňovať aj národnú rodinnú politiku, ktorá je už dnes ohrozená prítomnou genderovou ideológiou. Navrátenie sa ku kresťanským koreňom s podporou prirodzenej rodiny je to, čo dnes v skutočnosti potrebujeme, aby Európa nezostarla a nevymrela.”
TASR informovala asistentka poslanca EP Branislava Škripeka Elena Burešová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.