Bratislava 27. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Christophe Ena)

Slovenský cyklista Peter Sagan je už takmer istým víťazom bodovacej súťaže na Tour de France 2019. Predposlednú sobotňajšiu 20. etapu z Albertville do Val Thorens pre zosuv pôdy skrátili na 59 km namiesto plánovaných 130 km. Kratšia etapa ako v sobotu sa na “Starej dáme” naposledy objavila ešte v ročníku 1996

Na snímke Peter Sagan

Organizátori zareagovali na zlé poveternostné podmienky v Alpách z ostatných dní. Z etapy, ktorá sa začne o 14.30 h, vypustili stúpanie na Cormet de Roselend aj šprintérsku prémiu, čo znamená, že Sagana už v bodovacej súťaži nemôže nikto predstihnúť.

Slovenský pretekár tímu Bora-Hansgrohe má momentálne v dueli o zelený dres náskok 85 bodov pred druhým Talianom Eliom Vivianim zo zoskupenia Deceuninck-Quick Step. Keďže v bodovacej súťaži je v hre už iba 70 bodov, Saganovi stačí dôjsť do cieľa nedeľňajšej etapy v Paríži a stane sa rekordný siedmy raz víťazom bodovacej súťaže na Tour de France.

“S prírodou sa nedá súperiť. Bol by som nerád, keby sa opäť opakovala situácia z piatku. Nechcem znova zostať nemilo prekvapený,” vyhlásil podľa belgického periodika Het Nieuwsblad generálny riaditeľ pretekov Christian Prudhomme, citoval ho aj slovenský web cycling-info.sk.

Ako je známe, pre napadaný sneh a zosuv pôdy skrátili aj piatkovú 19. etapu, ktorej víťazom sa stal Kolumbijčan Egan Bernal (Ineos) a “vyzliekol zo žltého dresu” dovtedajšieho lídra – Francúza Juliana Alaphilippa.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj