USA 5. septembra 2018 (HSP/Foto: screenshot video Facebook Masada Armour)
 
Vyzerajú ako obyčajné batohy, ale ich nepriestrelný materiál z nich robí účinný prostriedok, ako chrániť žiakov stredných či základných škôl v USA pred guľkami, keďže už viackrát k takýmto prípadom streľby došlo

Nepriestrelný školský batoh

Ako informuje server news.com au, tieto školské batohy sa predávajú za viac ako 500 dolárov, no medzi rodičmi v USA je po nich veľký dopyt. Dôvodom sú totiž opakujúce sa streľby na školách, keď napríklad v dôsledku februárového masakru v Parklande bol zaznamenaný nárast predaja o 30%.
“Na požiadanie našich distribútorov v Spojených štátoch sme navrhli nepriestrelný batoh po obrovskej traume spôsobenej februárovou streľbou na Floride,” uviedol pre agentúru AFP Snir Koren, generálny riaditeľ izraelskej spoločnosti Masada Armour, ktorá sa zameriava na výrobu vojenského oblečenia a doplnkov.
“Za dva mesiace sme predali stovky a pripravujeme sa na zvýšenie miery produkcie na 500 batohov mesačne,” dodáva.
Batoh má aj svoje reklamné video, ktoré zobrazuje uloženie nepriestrelnej vesty. Tá sa nachádza v osobitnom priečinku a v prípade potreby je možné ju ihneď vybrať a nasadiť si.
 

Podľa infromácií RT základný model batoha za 500 dolárov váži asi 3 kg a je účinný voči revolveru ráže do 9 mm. Ťažšie batohy za 700 dolárov s hmotnosťou okolo 5 kg sú už navrhnuté tak, aby boli schopné odolať streľbe z pušiek, akými sú AK-47 či M-16, alebo aj typy Kalašnikov. Spoločnosť má však v pláne do budúcnosti hmotnosť batoha znížiť, aby ich mohli bez ťažkostí nosiť aj menší žiaci.
 
Príspevok Školský rok začal aj v USA, rodičia masovo nakupujú nepriestrelné batohy pre svoje deti zobrazený najskôr Hlavné správy.