Pred nedávnom nám Škoda nadhodila prvý oficiálny náčrt novej, lepšie povedané faceliftovanej Fabie, v uplynulých hodinách však z Česka prichádza ešte zaujímavejšia informácia. Na autosálóne v Ženeve totiž nespoznáme len modernizovanú Fabiu, ale aj predobraz ďalšieho úplne nového modelu z dielne Škoda, koncept Vision X. Asi nikoho neprekvapí skutočnosť, že opäť pôjde o SUV, ostatne, už nejaký ten piatok samotná automobilka hovorí o SUV ofenzíve.
 
Škoda v Ženeve odhalí nielen modernizovanú Fabiu, ale i ďalšie SUV
 
Po modeloch Kodiaq a Karoq je teda v pláne ďalší počin, ktorý nadviaže na hierarchickú postupnosť. Príchod ďalšieho SUV, respektíve akýsi crossover na báze Fabie, je v pláne už niekoľko mesiacov, no a práve Vision X má naznačovať, o čo pôjde. Vzhľadom k tomu, že obdobným postupom sme spoznali najnovší Superb či spomínaný Kodiaq, je viac než jasné, že hlavné krivky a dizajnový jazyk štúdie sa veľmi presne pretaví i do reality. 
 
V tejto chvili sa však musíme uskromniť len s hŕstkou počítačových nákresov, avšak už v priebehu najbližších týždňov uvidíme koncept v plnej kráse na autosalóne v Ženeve. A keď píšeme, že v plnej kráse, tak v tom pravom slova zmysle, nakoľko Škoda očividne dizajnovo pritvrdzuje a prvotné načrty naznačujú, že pôjde o esteticky mimoriadne atraktívne a na pomery značky až netradične vyzývavé vozidlo. Máme sa na čo tešiť.
 
Zobraziť galériu 3 galeria