Poprad 14. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Úvodný zápas na MS hokejistov do 18 rokov proti Fínsku nebol pre brankára slovenského tímu Juraja Sklenára jednoduchý. V prvej tretine mal iba minimum zákrokov, v druhej časti sa síce dostal do tempa, ale trojgólovému náskoku súpera nezabránil. Hoci si aj on viackrát vyslúžil potlesk publika, po piatich inkasovaných góloch bol smutný

Na snímke zľava Andrej Svečnikov (Rus.), Michal Ivan (Slov.), Ivan Čechovič (Rus.) a brankár Juraj Sklenár (Slov.) v zápase Slovensko – Rusko počas 26. ročníka Memoriálu Ivana Hlinku, tradičného prestížneho turnaja hokejových reprezentačných výberov do 18 rokov

Fínski hokejisti sa od prvých minút prezentovali typickým rýchlym korčuľovaním, ale do šancí ich slovenská obrana príliš nepúšťala. Na Sklenára smerovali počas prvej tretiny iba štyri puky. Nie príliš rozchytaný nestačil na pokus Vesalainena, no v priebehu druhej časti už mal práce omnoho viac. V nej čelil 17-tim pokusom a hoci trikrát inkasoval, viackrát podržal svoj tím. “Pre mňa ako brankára bola najhoršia prvá tretina. Počas nej išlo na mňa iba málo striel, nemal som sa ako rozchytať. V druhej časti sa už Fíni viac tlačili do bránky, bolo to aj pre mňa lepšie.

Škoda, že som dostal toľko gólov a že som viac nepomohol mužstvu,” škrelo Sklenára. Mohutný aplauz vytrvalo povzbudzujúceho publika si nitriansky odchovanec vyslúžil najmä v 39. minúte. V nej predviedol efektný zákrok lapačkou pri veľkej šanci Ylönena, keď hasil chybu v slovenskej rozohrávke. “Ja to považujem za normálny zákrok. Keby som krátko po ňom neinkasoval štvrtý gól, tešilo by ma to viac. Takto to nemá význam,” priznal Sklenár.

Zatiaľ čo samotný brankár nebol spokojný so svojím výkonom, tréner Norbert Javorčík ho podržal. “Ja by som Juraja absolútne nevinil z nejakého nepodržania tímu. Naopak, bolo veľa situácií, v ktorých ukázal svoje umenie. Zápas si rozoberieme, takisto k tomu niečo povie aj tréner brankárov. Do najbližšieho stretnutia si z toho prvého vezmeme len to najlepšie,” poznamenal tréner SR.

Podobne ako ostatní hráči, aj brankár domáceho tímu si pochvaľoval atmosféru. “Snažil som sa príliš si ju nevšímať, ale keď som to potreboval, tak ma atmosféra hnala vpred. Vážim si, ako vytralo fanúšikovia povzbudzovali. Fandili nám počas celých 60 minút a to sa nie vždy stáva. Hrali sme výborne, no škoda, že sme to nepretavili do víťazstva,” povedal Sklenár.