SKCH spúšťa zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších pomerov

Bratislava 4. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

S prázdnou taškou sa do školy nechodí je hlavné motto 8. ročníka zbierky školských pomôcok, ktorú organizuje Slovenská katolícka charita (SKCH) v období od 1. júna do 31. augusta.
Ilustračné foto

Viac ako 40 zberných miest po celom Slovensku bude v tomto čase k dispozícii všetkým darcom, ktorí by chceli takouto formou podporiť deti zo sociálne slabších rodín, krízových centier a detských domovov.
“Pomoc deťom pri ich vzdelávaní, považujeme za veľmi potrebnú. Preto sme sa rozhodli pokračovať aj v tejto forme pomoci a podpory,” uviedol generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák. Zbierku školských pomôcok realizuje SKCH v spolupráci z arcidiecéznymi a diecéznymi charitami, ktoré ponúkli priestory svojich zariadení na vytvorenie zberných miest. Zároveň sa po skončení zbierky budú podieľať na distribúcii pomoci.
Darcovia sa môžu zapojiť darovaním nových i použitých, avšak stále funkčných pier, zošitov, pravítok, fixiek, peračníkov, tašiek a iných vecí, ktoré môžu deti pri štúdiu v škole využiť. Vyzbierané predmety budú rozdelené do rodín zo sociálne slabších pomerov a deťom z charitných detských domovov.
Viac informácií o zbierke a zoznam všetkých zberných miest s kontaktnými osobami nájdu záujemcovia na www.charita.sk/pomocky.
TASR informoval Ján Michalský zo SKCH.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)