Bratislava 6. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:Flickr)

Upozorniť na fenomén novodobého otroctva a aktuálnu situáciu vo svete je hlavnou myšlienkou Medzinárodného dňa modlitby a povedomia o problematike obchodovania s ľuďmi, ktorý pripadá na stredu 8. februára. V tento deň sa zároveň v bratislavskom Kostole Zvestovania Pána uskutoční bohoslužba za obete obchodovania.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Medzinárodný deň modlitieb za obete obchodovania s ľuďmi je významnou iniciatívou pápeža Františka, ktorý obchodovanie s ľuďmi už niekoľkokrát verejne odsúdil a označil ho za zločin proti ľudskosti,” priblížil Ján Michalský zo Slovenskej katolíckej charity (SKCH).

Na svete dnes podľa jeho slov žije viac ako 20,9 milióna ľudí, ktorí sú v dôsledku krajnej chudoby a iných faktorov predávaní a kupovaní za účelom nútenej práce, prostitúcie, žobrania, domáceho otroctva, ilegálneho odoberania orgánov či nútených sobášov. “Tento rok je deň modlitieb zameraný obzvlášť na zotročovanie detí, ktoré tvoria veľké percento obchodovaných ľudí vo svete. Odhaduje sa že každý rok je do otroctva predaných 1,2 milióna detí,” dodal Michalský.

Prvýkrát sa Medzinárodný deň modlitieb a povedomia o obchodovaní s ľuďmi slávil v roku 2015.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.