Prievidza 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)

Betlehemské svetlo bude vďaka skautom dotvárať vianočnú atmosféru na Slovensku už po 27. raz

Skautskí dobrovoľníci budú opäť roznášať Betlehemské svetlo. Plamienok odpálený v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme prinesú po roku opäť aj do Prievidze, Bojníc a okolitých obcí hornej Nitry, informoval vodca 14. zboru Prievidza Alojz Vlčko.

Na snímke skautka drží lampáš s betlehemským svetlom Na snímke skautka drží lampáš s betlehemským svetlom

Na cestu do Prievidze sa Betlehemské svetlo vydalo rýchlikom z Bratislavy 17. decembra popoludní. Prievidzskí skauti ho priniesli do okolitých obcí, zariadení pre seniorov, donesú ho aj na Vianočné trhy do Prievidze, kde vystúpia 23. decembra o 15.00 h s krátkym programom a oficiálne ho odovzdajú vedeniu mesta. Na Štedrý deň ho skauti a skautky odpália všetkým záujemcom, aby im mohlo svietiť pri sviatočnom stole.

Dobrovoľníci rozdajú Betlehemské svetlo všetkým záujemcom v Prievidzi a Bojniciach na Štedrý deň medzi 13.00 h a 14.00 h, v Prievidzi na sídliskách Žabník, Necpaly, Kopanice, Píly, Zapotôčky a centre a v Bojniciach v centre, mestskej časti Dubnica a na sídlisku Lúčky. Okrem toho si svetlo bude môcť verejnosť od nich odpáliť na Štedrý deň aj po skončení vigíliových svätých omší, približne medzi 17.00 h a 17.30 h, a to pred Kostolom sv. Bartolomeja, Kostolom Najsvätejšej Trojice a Kostolom sv. Terézie z Lisieux v Prievidzi, tiež Kostolom sv. Martina v Bojniciach.

Betlehemské svetlo bude vďaka skautom dotvárať vianočnú atmosféru na Slovensku už po 27. raz. Slovenskí skauti prevzali Betlehemské svetlo od svojich rakúskych kolegov po prvý raz v roku 1990 vo Viedni a odvtedy ho každoročne distribuujú ľuďom po celej krajine.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.