Situácia v železničnej doprave je stabilizovaná, niektoré vlaky ešte meškajú

Bratislava 29. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

V železničnej doprave sa situácia v súvislosti s aktuálnym zimným počasím už stabilizovala. Podľa hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáša Kováča však niektoré vlaky ešte aj teraz meškajú.
Na snímke cestujúci na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave

Napríklad EuroCity (EC) vlak Metropolitan, ktorý o 6.22 h vyštartoval z Brna a smeruje do Budapešti, mešká 144 minút. Tiež EC vlak Hungaria s odchodom o 7.41 h z Budapešti, ktorý smeruje cez Prahu až do Hamburgu, mešká 40 minút. EC vlak Metropolitan s odchodom o 9.41 h z Budapešti smerujúci do Prahy má 35-minútové meškanie.
V rámci Slovenska v súčasnosti 80 minút mešká osobný vlak s odchodom z Nového Mesta nad Váhom o 9.20 h smerujúci do Vrboviec a približne 70 minút mešká aj ďalší osobný vlak z Nového Mesta nad Váhom s odchodom o 11.20 h, ktorý smeruje do Myjavy. “V úseku Myjava – Vrbovce bola viackrát prerušená doprava,” priblížil Kováč.
Na trase medzi Bratislavou a Marcheggom bolo podľa neho zrušených celkom päť osobných vlakov. Na trase medzi Bratislavou a Leopoldovom zrušil dopravca tri osobné vlaky.
V tomto úseku však boli spoje podľa Kováča nahradené. Rýchlik s odchodom z Bratislavy o 8.03 h smerujúci do Košíc totiž v úseku po Leopoldov zastavoval ako osobný vlak. Tiež regionálny rýchlik s odchodom zo Žiliny o 6.25 h smerujúci do Bratislavy zastavoval od Leopoldova po Bratislavu ako osobný vlak.
Okrem toho podľa Kováča majú niektoré vlaky kategórie EC na trati Budapešť – Praha a späť meškanie od 30 do 120 minút z dôvodu obratu súprav.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)