Aleppo 4. decembra 2016 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

Boje s teroristami v Sýrii pokračovali úspešne aj včera. Podľa informácii RusVesny Tigrie sily pokračovali v útokoch na bojové línie teroristov a prenikli do štvrti Tarik ak Bab, ktorá predstavuje hlavné centrum koalície Fath Haleb v megapolise Aleppo. Vládne sily navyše oslobodili aj štvrť Karam al Dzazmati.

Boje s teroristami v Sýrii pokračovali Boje s teroristami v Sýrii pokračovali

Podľa posledných informácii zo sýrskych vládnych zdrojov Tigri kontrolujú prakticky celú štvrť Karam al Dzazmati, Tarik al Bab a tlačia sa smerom na štvrť Seich Ljutfi. Informácie o víťazných bojoch potvrdil aj libanonský Hizballáh, ktorý sa útokov po boku Tigrov spoločne s palestínskou Liwa al Quds zúčastnil

Pri útoku na Tarik al Bab sa Tigrom a ich spojencom podarilo preraziť líniu obrany Fath Haleb prekvapivo prenikli do štvrte, kde začali obkľúčovať a čistiť demoralizovaných teroristov. Momentálne už kontrolujú vládne sily 65% pôvodného kotla, v ktorom boli teroristi na začiatku operácie dňa 15. 11. 2016 obkľúčení.

Večer v sobotu sa objavila informácia, že veliteľ Dzeish Haleb, ktorého meno zverejnili teroristi až v posledných hodinách (poľný veliteľ Abu Abdul Rahman Nur) utrpel v bojoch s Tigrami kritické zranenia. Sýrske vládne zdroje potvrdili, že skupiny teroristov utrpeli porážku a stiahli sa hlbšie do štvrtí obkľúčeného kotla. Tigri navyše oslobodili vo večerných bojoch zo soboty na nedeľu 30% štvrte al Meisar, takže medzinárodné letisko Neirab už teroristi nedokážu ostreľovať.

Tvrdé boje v oblastiach Seich Ljofti a al Mardza priniesli takisto úspechy, zahynulo niekoľko desiatok teroristov a vládne vojská získali ako korisť aj viacero mínometov, ktoré teroristi hojne využívali v ostreľovaní obytných štvrtí. Začistenie al Dzazmati a al Tarab od zvyškov ukrytých teroristov bude trvať ešte niekoľko hodín, prípadne dní, no sýrski vojenskí odborníci predpokladajú že v najbližších dňoch už budú môcť začať využívať  kapacity medzinárodného letiska Neirab pre potreby sýrskych vládnych vojenských síl.

Podľa sýrskych vládnych informácii sa teroristom podarilo zostreliť sýrske lietadlo československej výroby Aero 39 Albatros. Piloti nedokázali lietadlo včas opustiť a zahynuli.

aleppo1

aleppo2

alepp3

aleppo4

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.